«Джерело поколінь»: виставка живопису та графіки родини Таран

9 липня   в галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею відкривається виставка живопису та графіки родини Таран, що мала назву  «Джерело поколінь», з нагоди ювілею Ольги Таран, якій виповнилося  70 років. На виставці представлено більше двохсот робіт, серед них твори Ольги Таран, покійного її чоловіка, художника Миколи Тарана, дочки – Лесі Таран (Сабо), внуків – Габріеля та Максима Сабо (Франція) та Макара Булди (Лубни), а також учнів нашої ювілярки.

          Ольга Таран – художник за фахом і покликом душі. Народилася 9 липня 1948 року в с. Солуно-Дмитрієвському Ставропольського краю (Північний Кавказ).

У 1969-1973 рр. навчалася на художньо-графічному факультеті Карачаєво-Черкеського державного педагогічного інституту. Після його закінчення з 1974 р. викладала живопис і фахові дисципліни у Ставропольському художньому  училищі.

У 1981  - 1985 рр. Ольга Георгіївна працювала художником-оформлювачем від Полтавського художньо-оформлювального комбінату.

З 1985 р. по 2008 р. працювала викладачем в спеціалізованій школі №6, була головою міського методоб’єднання вчителів образотворчого мистецтва шкіл міста, є членом міської художньої ради, член клубу художників «Дивоцвіт» від Полтавської спілки художників. Опікується художньою спадщиною чоловіка. Щорічно особисто бере участь у міських, обласних і всеукраїнських виставках творчих робіт. Працює у жанрах портрета, натюрморту, пейзажу, у живописі та графіці. Роботи художниці знані у містах України та Росії: Ставрополі, Лубнах, Полтаві, Києві.

Тож про саму Ольгу Таран розповіла молодший науковий співробітник музею Юлія Новоселецька.

На відкритті  виставки виступив міський голова Олександр Грицаєнко, який говорив про значення творчості родини Таранів та про  їхній особистий  внесок  у розвиток живопису. Долучилася до слова заступник начальника управління культури і мистецтв Лубенської міської ради Світлана Васюк.

 Натхненно говорили також  члени НСХУ Володимир Мірошниченко, художниці Світлана Мельничук, Лариса Щебалкова-Моравська, подруга з Харкова Юлія Москаленко, колега із Семенівки Жанна Романенко,

З цікавістю слухали присутні саму мисткиню Ольгу Таран про життя і творчість, про підтримку рідних, колег та влади міста.

Мистецьким доповненням до свята стала змістовна концертна програма за участю: студента Полтавського музичного училища Тимофія Іллюхіна, який  виконав вальс Яна Тірсона із кінофільму «Амелі» та  п’єсу Сергія Тихонова «Експрес, що запізнюється».

Концертно-циркова програма була представлена  наступними номерами:  грузинським пластичним етюдом «Мтіулурі» у виконанні Мікандзе Аніко та Гогіта Мікандзе, а також хореографічною композицією  «Ча-ча-ча» у  виконанні Макара Булди (внук Ольги Таран) та Поліни Коноваленко і «Румба» у виконанні Поліни Коноваленко.

Далі усі присутні мали можливість оглянути виставку.


 

 

 

 

 

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua