«Спогади про художника»: виставка творів Ю. Державицького

Виставку відкрив директор Лубенського краєзнавчого музею Віктор Верещака, подякувавши художникам за підтримку в організації цієї виставки, за пошанування пам’яті Юрія Державицького. До нього долучилися: член Національної спілки художників України Володимир Мірошниченко, поет, земляк і друг Олександр Печора, який  прочитав вірш присвячений митцеві, член Національної спілки архітекторів України Микола Босенко оголосив хвилину мовчання в пам’ять про  Юрія Державицького. Своїми спогадами поділилися  також член Національної спілки художників України Сергій Шаматрін та художник Євген Комісаренко, які завітали на виставку із  селища Ромодан. Ще багато світлих слів про художника линуло із вуст члена Національної спілки художників України Олексія Іванюка та художника В’ячеслава Горбаня із Пирятина, до них приєдналися миргородці: начальник Миргородського відділу культури Лариса Педченко, член Національної спілки художників Сергій Мисак та від Миргородського об’єднання художників «Творчість» виступив Митрофан Касьяненко, був присутній і син Юрія Державицького –  Едуард. Захід минав у теплій атмосфері спогадів про митця.

Юрій Державицький народився 1943 року на Миргородщині. Володіючи непересічним талантом, яким наділила його природа, художник удосконалював його на факультеті живопису Художньої академії мистецтв у Москві, потім працював на художньому комбінаті в Полтаві, займався розписом церков і написанням ікон.

Виставки-продажі робіт Юрія Державицького проходили в Москві, Санкт-Петербурзі. Також художник виставляв свої твори в Києво-Печерській Лаврі, неодноразово в Лубнах.  Учасник VII Всеукраїнської виставки “Лубенська художня весна – 2015».

Полотна художника світлі і настроєві, передають красу рідного краю, сіл і хуторів нашої України, цікаві і натюрморти митця: «Осінні дари», «Натюрморт з білими квітами» тощо. На виставці також експонується «Портрет заслуженого працівника культури УРСР, художника Семенюти В.І.».

Фотохудожник Олександр Пашнін представив світлини, на яких зафіксовані миті перебування і спілкування Юрія Державицького під час виставок у галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

Молодіжні сайти

ПОГОДА

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua