«Все на землі від маминих рук: спомин про маму»: про цікаву виставку в Лубенській галереї

7 лютого в галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького було відкрито дуже теплу і душевну виставку під назвою  «Все на землі від маминих рук: спомин про маму». Багато хто з нас пам’ятає батьківську або ж бабусину хату, яка рясніла вишивками – на рушниках, сорочках, наволочках та підзорниках. Саме таку вишивану пам’ять про маму, Лідію Нагогу, зберегла і тепер несе до людей її донька, Ольга Михайлівна Дерев’янко.  Тож  і засвітились цього дня стіни галереї маминими вишивками.

Жінка, чиїми руками створене це вишиване диво, вишивала свою долю. Народилась Лідія Якимівна Нагога 1924 року в селі Остапівка Миргородського району в родині службовця. В 1946 році закінчила Хомутецький зооветеринарний технікум. Спочатку працювала ветеринаром в Покрово-Багачанській МТС, а потім з 1950 року на Жданівській ветеринарній дільниці, ветфельдшером, а в подальшому – незмінною її завідуючою. Розпочавши роботу молодою дівчиною в тяжкі повоєнні роки, і до останніх років свого життя, загалом 42 роки вона працювала на дільниці. Чуйна, ввічлива, завжди готова допомогти – такою залишилась у пам’яті тих, хто з нею працював і спілкувався. У вільний час, як і багато сільських  жінок у той час (1950-1980-ті роки), Лідія Якимівна бралася за голку і прикрашала вишивками свою оселю, життя своєї родини.

Після смерті матері в 1992 році  її донька Ольга Михайлівна разом із сестрою Людмилою, іншими членами родини  протягом 27 років упорядковувала все, що було вишите мамою. Вона й розповіла присутнім, як довгими зимовими вечорами чарівна голка в маминих руках творила цей вишиваний світ краси, дбайливо збережений для нащадків. На відкритті виставки з привітанням виступив директор краєзнавчого музею Віктор Верещака. Хочеться додати, що Ольга Дерев’янко живе в Полтаві, очолює ремонтно-будівельне підприємство, та прикипівши серцем до маминих вишивок, не тільки зберегла їх, а ще ось такими виставками закликає інших берегти свої родинні скарби.
 

 

 

 

 

 

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua