І крізь роки болить Афганістан...

Не всім воїнам-інтернаціоналістам пощастило дожити до 30-ої річниці виведення військ з Афганістану, що минає цього року…

Близько 160 000 українців, як говорить статистика, були втягнутими в радянсько-афганську війну, з них 2 378 загинули, 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Ось що залишила по собі страшна, чужа, жорстока війна, у якій брали участь і лубенці.

Загальновідомо також, що виведення радянських військ з території Афганістану почалося 15 травня 1988 року, а 15 лютого 1989 року вивели останні радянські війська.

Невеликий мітинг та покладання квітів з нагоди пам’ятної дати відбулося у нашому місті зранку 15 травня, біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам. Участь у ньому взяв міський голова Олександр Грицаєнко, секретар міської ради Олександр Карпець, керуючий справами виконкому Маргарита Комарова, а також колишні воїни-інтернаціоналісти, їхні родини, депутати, громадськість.

Про біль, про гіркоту від важких втрат побратимів, серед яких і лубенці, говорив у виступі голова міськрайонної Спілки ветеранів Афганістану Валерій Биченко.

Міський голова Олександр Грицаєнко, звертаючись до колишніх афганців, закликав їх єднатися у своїй спільній меті та діяльності, гуртуватися та разом вирішувати усі важливі питання, що можливо лише за умови порозуміння та братерства.

Під оплески присутніх на мітингу Валерій Биченко нагородив медаллю «Честь. Мужність. Пам'ять» двох побратимів – Володимира Лашка та Олександра Кучумова.

Грамоти від обласного керівництва вручав депутат обласної ради Олександр Сірик. Їх отримали лубенці Юрій Фесечко, Сергій Прокопець, Сергій Нагаль.

Також присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про усіх, хто загинув та про побратимів, які відійшли у вічність вже по закінченню війни в Афганістані. До пам’ятника було покладено квіти, після чого усі разом сфотографувалися на згадку про подію.
 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua