Міська - Мгарський монастир

Головна статті
Міська
Соціально-культурний розвиток
Початок ХХ століття
Велика Вітчизняна війна
Історико-культурна спадщина
Мгарський монастир
Лубни сьогодні
Всі сторінки


На території унікальної пам’ятки духовності, історії та архітектури Мгарського Спасо-Преображенського монастиря є Спасо-Преображенський собор, стилю «українське бароко» (архітектори І.Баптист та М.Томашевський). Розпочато будівництво собору 1684 року під опікою гетьмана І.Самойловича, а завершено у 1692 році — турботами гетьмана І.Мазепи. У XVIII столітті відбудову собору після пожежі здійснено зусиллям першого архімандрита, монастиря, українського освітнього і церковного діяча, письменника Я.Горленка (Йоасафа Бєлгородського). У радянські часи монастир було закрито, на його території знаходились військова частина, піонерський табір. Духовне життя Мгарської обителі було відновлено в 1993 році.Поряд з монастирем на Кургані скорботи у 1990-му році було відкрито перший всеукраїнський меморіал жертвам голодомору 1932-1933 років в Україні. Полтавщина із найродючішим чорноземом у світі постраждала від голодомору найбільше. Про мільйони, хто помер страшною голодною смертю, нинішнім поколінням нагадує величний дзвін на Кургані скорботи, увінчаний хрестом. На дзвоні напис: "Голодомор – 1933 - коли відходить одна людина - з нею вмирає світ. Коли ж мільйони ідуть у прірву - тоді вмирає вже ціла Галактика". До нижнього краю великого дзвону прикріплені малі дзвони, кількість яких сягає 30 - від усіх областей України, Президента, Слов’янського центру, Малої Академії народних ремесел м. Івано-Франківська, кіностудії „Укртелефільм", лубенців.

На Кургані скорботи також знаходиться Алея пам’яті лубенців — учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Адже саме лубенці у складі розгорнутої 25-ої мотострілецької дивізії ім. В. Чапаєва одними з перших приступили до ліквідації наслідків ядерної катастрофи.

Comments  

 
0 #2 Світлана 27.01.2015 22:05
Тихонов Ярослав Володимирович -це кіборг з Дон. аеропорту. Проживає в м. Лубни .Зараз він в полоні. Прохання знайдіть його рідних і повідомте про нього. І ще прохання , розповсюдьте це відео.Дякую.http://youtu.be/RvzfzBsIpss
Цитувати
 
 
0 #1 Александр 30.05.2013 11:59
Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, где можно найти списки погибших в ВОв и увековеченных в городе Лубны.
Александр.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

МІСТО Історична довідка

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: МІСТО Історична довідка

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua