Історичну пам’ять збережуть наступні покоління

Громадська організація "Ветеранів 25-ої гвардійської мотострілецької Синельниковсько-Будапештської Червонопрапорної орденів Суворова, Богдана Хмельницького дивізії імені В.І.Чапаєва» зусиллями ветеранів військової служби створила кімнату бойової слави дивізії , яка має 86 героїв Радянського Союзу, а 79 із них отримали це високе військове звання за звільнення України, за форсування Дніпра.

       У вічність відходять учасники Другої світової війни, ветерани Збройних Сил, старше покоління, яке зазнало лихоліття війни! Поряд із цим, ряду світових ідеологів було б вигідно, щоб ніхто не знав історичної правди про ту страшну війну.

Іноземні керівники держав і їх історики, безумовно,  визнають, що найвагоміший внесок у Велику Перемогу належав нашим співвітчизникам,  патріотам і героям, які спільно з іншими  народами колишньої Вітчизни,  Великобританії, США і інших держав світу у 1945 році знищили фашизм!

Всі прийдешні покоління повинні знати правду про світову оцінку, яку надав Другій світовій війні і керівникам 3-го Рейху Нюрнбергський  судовий процес.

Прогресивна частина людства світу хотіла б,  щоб усім людям на земній кулі була відомо, що таке фашизм і які наслідки він породив!

Громадська організація "Ветеранів 25-ої гвардійської мотострілецької Синельниковсько-Будапештської Червонопрапорної орденів Суворова, Богдана Хмельницького дивізії імені В.І.Чапаєва» зусиллями ветеранів військової служби створила кімнату бойової слави славетної дивізії, яка має 86 героїв Радянського Союзу, а 79 з них отримали це високе військове звання за звільнення України, за форсування Дніпра.

          Нещодавно музейну кімнату відвідали школярі. Ветеран військової служби Макс Ісаакович Шафір розповів їм про історію нашої славетної дивізії і її полків, про подвиг взводу лейтенанта Широніна,  який тримав позиції в районі села Таранівка.

Взвод обороняв позиції біля залізничного переїзду в районі села. В період із 2 по 6 березня 1943 року взвод витримав кілька боїв за переїзд. 5 березня ворог зробив найпотужнішу спробу захопити переїзд з тим, щоб на зайняті позиції могли вийти бронепоїзди для обстрілу Харкова.

Позиції взводу атакували 35 німецьких танків і бронемашин. Єдине 45-міліметрова гармата була знищена в перші хвилини бою, проте бійці  вогнем протитанкових рушниць, гранатами і пляшками з запалювальною сумішшю підірвали 16 танків та бронемашин і вогнем з кулеметів і пістолетів-кулеметів знищили понад 100 ворожих солдатів.

Кілька бійців взводу кинулися з гранатами під ворожі танки, жертвуючи своїми життями. У ході запеклого бою велика частина взводу загинула. Їх було тільки  25.  Серед живих залишилося  6 чоловік... Усі загиблі бійці взводу поховані у братській могилі в селі Таранівка.

        18 березня 1943 року  всі 25 осіб із взводу Широніна були удостоєні звання Героїв. Історія і народ ніколи не забудуть подвигу Героїв - Широнінців, навічно закарбують у пам'яті подвиг воїнів 25-ої дивізії імені В.І.Чапаєва в ім'я миру на землі, в ім'я життя Народу України.

Імена Героїв – Широнінців будуть жити вічно!

 

Голова «Громадської організації

ветеранів 25-ої гв. мсд

імені В.І.Чапаєва"

         Петро  ГузьДодати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua