Із засідання міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки, надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності населення

На ньому зокрема розглядалося питання Про недопущення передумов до виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня, пов’язаної із припиненням енергопостачання на підприємстві життєзабезпечення міста - КП «Лубни-водоканал». Інформували з цього питання Владислав Верещака, головний інженер КП «Лубни-водоканал» та Іван Слинько начальник Лубенської філії ПАТ «Полтаваобленерго». Членам комісії пояснили, чому виникла така ситуація та до яких наслідків може привести відключення комунального підприємства від живлення. У місті може не бути не лише води, а й тепла. Заслухавши інформацію комісія вирішила визнати ситуацію, пов’язану із можливим припиненням енергопостачання на підприємстві життєзабезпечення міста – КП «Лубни-водоканал» такою, що загрожує виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру відповідно до Національного класифікатора України. Крім того, на виконання ст. 6 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» щодо заборони відключення об'єктів питного водопостачання та водовідведення від системи енерго-, газо-, теплопостачання як об'єктів життєзабезпечення і стратегічного значення, з метою недопущення передумов до виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня, пов’язаної із припиненням енергопостачання на підприємстві життєзабезпечення міста – КП «Лубни-водоканал», а також порушення умов нормальної життєдіяльності мешканців міста Лубенській філії ПАТ «Полтаваобленерго» забезпечити енергопостачання насосних станції третього підйому подачі води на місто до вирішення питання оплати за використану електроенергію. КП «Лубни-водоканал» до 24 грудня має вирішити питання щодо складання розрахунку потреби потужності і забезпечення резервними джерелами електроживлення водопровідних насосних станцій та створити на підприємстві резервний запас пально-мастильних матеріалів необхідних для безперебійної роботи бензинових (дизельних) генераторів резервного живлення систем централізованого водопостачання міста на випадок вимкнення централізованого живлення у зв’язку з несплатою за енергоносії або аварій на лініях електропередач.

Спільно з Лубенською філією ПАТ «Полтаваобленерго»  підприємство має розглянути питання щодо реструктуризації боргу за спожиту електроенергію; розробити аварійні графіки подачі води на випадок відключення енергопостачання на об’єктах КП «Лубни-водоканал»; розглянути питання щодо зменшення енергозатрат пов’язаних із діяльністю підприємства та впровадження енергозберігаючих технологій. Розробити та затвердити план першочергових заходів з переліком конкретних заходів та орієнтовних дат їх виконання (впровадження); розглянути питання щодо оптимізації витрат підприємства.

Відділу житлово-комунального господарства та капітального будівництва виконавчого комітету Лубенської міської ради до 08.12 необхідно підготувати та винести на чергове засідання Лубенської міської ради проект рішення про затвердження програми фінансової підтримки КП «Лубни-водоканал» в частині оплати заборгованості за спожиті енергоносії.

Окремі доручення щодо врегулювання цієї ситуації отримали й ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго», фінансове управління та управління соціального захисту населення виконавчого комітету Лубенської міської ради.

Сподіваємося, вже найближчим часом ситуація вирішиться позитивно.

Крім того на засіданні комісії розглянули питання підготовки Лубенської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту до можливого переведення з режиму функціонування в мирний час на режим функціонування в особливий період.

Інформували з цього питання Олег Міщенко, головний спеціаліст з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Лубенської міської ради та Олег Пода, командир Лубенського батальйону територіальної оборони. Прийнято низку рішень та рекомендацій, які спрямовані на підготовку та забезпечення нормального життя міста в умовах можливого введення воєнного стану.

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua