2 квітня - День поширення інформації про аутизм

2 квітня у всьому світі відоме як день поширення інформації про аутизм. В Україні проводяться в цей день флешмоби, семінари, тренінги в підтримку батьків, які виховують дітей з аутичним спектром. Саме в цей день психолог Юлія Шульга та логопед Яна Денисенко Лубенського центру реабілітації дітей-інвалідів організували зустріч з батьками на тему «Альтернатива основним методам психологічної та логопедичної роботи з дітьми з порушенням психо-мовного розвитку».

Розпочалася зустріч з виступу мами хлопчика з проблемами аутичного спектру, яка відкрито поділилася не лише своїми переживаннями, але й досягнутими результатами. Результатами внаслідок важкої та клопіткої роботи вдома, з корекційними спеціалістами, з використанням різноманітних підходів та технік. Мама поділилася своїм досвідом того, як не потрібно боятися, шукати нові підходи і ніколи, ніколи не зупинятися на досягнутому.  Всі присутні були зворушені її розповіддю та цілеспрямованістю на досягнення успіху.

Спеціалісти намагалися донести думку, що для подальшого формування дитини з аутичним спектром надзвичайно важливим є раннє втручання та розвиток базових, первинних потреб.

          У дружній, відкритій для спілкування атмосфері спеціалістами Центру вдалося не лише теоретично, але й практично показати свою роботу, яку проводять з дітьми. А також, що є не менш важливим, спробувати підказати, навчити присутніх, поділитися своїми знаннями для подальшої щоденної роботи вдома з дітьми з порушеннями психо-мовного розвитку.

Батьки з великим ентузіазмом спробували виконати завдання з таких психологічних методів роботи як пісочна терапія, акватерапія, ниткографія, глинотерапія, малювання на столі, що підсвічується, шнурування. Всі ці техніки, які активно використовуються в Лубенському МЦСРДІ, мають одну досить важливу спільну ознаку – вони проходять у вигляді гри, а це є провідна діяльність дитини дошкільного віку. І саме під час таких ігор розвивається сенсомоторна координація, дрібна моторика рук, просторове орієнтування, увага, творча уява, мислення та пам'ять. А також стабілізується емоційний фон, знімається психоемоційне та фізичне напруження, вдосконалюються навички позитивної комунікації, збагачується активний та пасивний словник і т.п.

Також на цій зустрічі батькам вперше було представлено новий сучасний метод логопедичної корекції слухомовний тренажер «Живий звук». Спеціалістом з мовленнєвого розвитку були продемонстровані модулі завдань, з яких складається дана комп'ютерна технологія, а саме: світ звуків 1, світ звуків 2, видима мова. Вони спрямовані на формування базових слухових образів, розвиток навичок розпізнавання та диференціація немовних та мовних звуків, орієнтації в звуках оточуючого середовища, забезпечення розвитку всіх складових слухового та усного мовлення дитини. Модулі тренажера забезпечують сприймання та вивчення більш ніж 250 звукових образів.  А це є найбільш важливим на початку формування мови маленької особистості.

Крім того на цій зустрічі були частково розкриті такі напрямки як:

-                      Мнемотехніка – це процес засвоєння нової інформації за допомогою поєднання тексту з відповідними тематичними зображеннями;

-                      DIR Floortime (розвиток під час гри) та їх розроблена логопедична програма «ABLC».

Також батьки були ознайомлені з гарнітурою «Forbrain» - це міні-гарнітура для кісткового звукопроведення, яка в перспективі планується використовуватися в Центрі.

Зустріч з батьками вихованців Центру була надзвичайно цікавою та корисною. Спеціалістам вдалося донести потрібну інформацію батькам, змусити їх замислитися над подальшою долею своїх дітей та усвідомити важливість постійної, щоденної роботи для гармонійного розвитку «маленьких людей» з використанням правильних методів та технік.

 

Практичний психолог

Юлія Шульга


Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua