Інформація щодо стихійної торгівлі

Шановні мешканці міста !

 

В м. Лубни склалась критична ситуація щодо торгівлі продукцією тваринного та рослинного походження в невстановлених місцях - на прилеглій території до СТ «Лубенський ринок», КП «Міський ринок», поліклінічного відділення для дорослих Лубенської КЦМЛ та інших необлаштованих для цього місцях.

Продаж продуктів харчування здійснюється з грубим порушенням санітарного законодавства, а саме: з землі, без відповідних документів, що підтверджують її якість та безпечність, при температурному режимі, що в 6 раз перевищує допустимі норми. Молоко продається в пластиковій тарі, що була у використанні. Готова продукція не рідко продається з простроченим терміном реалізації, має місце реалізація продукції, яка заборонена для продажу на ринках (дикорослі гриби, домашня консервація). Були неодноразові скарги громадян на фальсифіковану продукцію, зокрема на молоко з водою. В літній час до молока можуть додаватись антибіотики, щоб молоко зберігалось протягом дня.

Незважаючи на те, що придбані «з рук» продукти не відповідають санітарним нормам, люди часто ігнорують цим застереженням.

Протягом 2016 року більше 100 приватних підприємців, що торгують на ринках звернулись до управління Держпродспоживслужби в м. Лубнах з питанням, чому здійснюється «стихійна» торгівля на вулиці, а з них вимагають санітарні книжки, документи на продукцію, дослідження лабораторії. За недотримання ветеринарно-санітарних вимог вони платять штрафи.

Незаконна торгівля несе потенційну небезпеку для споживача – отруєння, кишкові хвороби. За 10 місяців цього року лабораторією  ветеринарно-санітарної експертизи на ринку до реалізації не допущено: продукції птахівництва – 305 кг; м’яса свинини – 858 кг; рибної продукції – 150 кг; молочної продукції - 260 кг; рослинної продукції – 2527 кг. А продукція з місць «стихійної» торгівлі взагалі не контролюється.

В  2015 році захворюваність  на сальмонельоз зросла  на 66,7 % - 20 випадків проти 12 випадків у 2014 році. Всі випадки лабораторно підтверджено.

За даними епідеміологічного обстеження осередків несанкціонованої торгівлі основними факторами передачі інфекції є: яйця курячі -  70 % (як з домашнього господарства так і з придбаних на стихійному ринку в приватних осіб), м’ясопродукти - 10 % (з домашнього господарства), інші продукти (кров’янка, молозиво, молоко) – 20 % (виділена сальмонела гр. Д enteritidis з внутрішньої та зовнішньої поверхні яєць, кров’яної ковбаси).

Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім агропродовольчих магазинів – це ринок. Саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов′язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання.

З метою недопущення несанкціонованої («стихійної») торгівлі на території міста у невстановлених для цього місцях, недопущення інфекційних захворювань і продовольчої небезпеки споживчого ринку, враховуючи численні нарікання мешканців міста та суб’єктів господарювання на незручності, які створює несанкціонована торгівля, на засіданні виконавчого комітету Лубенської міської ради 23.11.2016 року  вирішено створити   комісію з ліквідації  «стихійної» торгівлі   в місті Лубни, рекомендовано суб’єктам підприємницької діяльності та фізичним особам, які здійснюють торгівлю продовольчими та непродовольчими товарами у невстановлених місцях у місті, подальшу діяльність  здійснювати на території підприємств  СТ «Лубенський ринок» або КП «Міський ринок».

На даний час на території СТ «Лубенський ринок» в критому павільйоні налічується 120 вільних місць для торгівлі, в рибному павільйоні – 8 місць, на території ринку – 100 місць, а також 20 місць для торгівлі з автомобілів. 

СТ «Лубенський ринок» в достатній кількості  може забезпечити потребу  торговими місцями як на території ринку так  і в критому павільйоні.

А тому ще раз звертаємось до всіх громадян: краще всього купувати продукти харчування в офіційних магазинах і ринках. Це може гарантувати безпеку та якість харчових продуктів, а також надасть можливість у разі виникнення будь-яких негараздів подати у судові органи позов на відшкодування завданих збитків або шкоди здоров’ю.

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua