Про результати комісійної перевірки закладів торгівлі і громадського харчування міста

Останнім часом на Україні склалася напружена ситуація у відношенні захворюваності на кишкові інфекції. Тому з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з можливими гострими кишковими інфекціями серед населення міста міський голова видав розпорядження №415-р від 07 грудня 2017 року «Про створення робочої групи з перевірки

закладів громадського харчування та торгівлі щодо додержання санітарних

правил, правил торгівлі, законодавства про захист прав споживачів»

Враховуючи те, що більшості служб в тому числі і Держспоживслужбі, ще не надано повноважень на повноцінні перевірки з можливістю застосування заходів адміністративного впливу, метою даної перевірки було проведення моніторингу стану надання послуг населенню в частині торгівлі продовольчими товарами та організації харчування.

Комісією в складі спеціалістів Лубенського міськрайонного управління Головного управління Держспоживслужби в Полтавській області та відділу економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету Лубенської міської ради було здійснено   обстеження закладів торгівлі і місць громадського харчування на предмет :

− дотримання операторами ринку ветеринарно-санітарних, протиепідемічних  норм і правил які визначені в ЗУ " Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб", постанови КМУ "Про затвердження Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торгівельного обслуговування на ринку споживачих товарів", "Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами" та інші;

− виявлення в торгівельній мережі небезпечних в епідемічному відношенні продуктів та продуктів невідомого походження;

− надання консультацій та пропозицій з питань організації  технологічного процесу та дотримання вимог у цій сфері, в рамках чинного законодавства по лінії Держпродспоживслужби;

         Всього комісійно обстежено 195 об’єктів торгівлі та закладів громадського харчування (ресторани, кафе, їдальні, піцерії − 28, оптові бази  − 24, магазини , павільйони , кіоски − 143).

Більшість операторів ринку (підприємців)  з розумінням віднеслись до перевірок і сприймали зауваження і пропозиції  як належне. В той же час  11 підприємців, власників торгових точок не допустили до перевірок.

По результатах перевірки комісія вважає, що технічний стан баз і магазинів в основному задовільний. Оптові бази, магазини, які  розташовані у місті мають відповідні виробничі потужності, які належним чином обладнані. На час перевірки не виявлено проблем із забезпеченням торгівельних точок холодильним обладнанням, відповідно умови зберігання продуктів  відповідають. Продукти, які надходять в роздрібну торгівельну мережу, супроводжуються  документами, які підтверджують якість і безпеку.

Хочеться відмітити, що торгові мережі  "Фуршет", ТОВ "Рітейл центр", ТОВ "АТБ – Маркет" налагодивши системи внутрішнього контролю, мають набагато вищий рейтинг у питаннях дотримання санітарного і ветеринарного законодавства при реалізації харчових продуктів. Разом з тим деякі підприємці з дрібнішим обігом також утримують  свої заклади на належному рівні. Це рибні магазини  на вул. Я.Мудрого 17Б і проспекту Володимирському 119 ФОП Кириченко Є.М.

На жаль,  практично без змін залишаються   порушення в магазинах  міста ДСТУ 2641:2007 "Продукти рибні. Пакування." − це відсутність пакування в'яленої риби і відповідно, відсутність  маркування підприємством виробником товарних  одиниць, що унеможливлює не лише встановлення достовірності  виробника, а й контроль  дотримання термінів реалізації рибної продукції.

А тому ризики захворювання на ботулізм, через вживання особливо в’яленої риби, залишаються на дуже високому рівні.

Виключенням  є торгова мережа "АТБ − Маркет", (магазини № 327, 294), де комісія жодних порушень не виявила ( пакування, маркування  рибної продукції здійснюється у відповідності ДСТУ 2641:2007).

Перевірки закладів громадського харчування, таких, як ресторан "Mafia", кафе «CROSSROADS» ,  "Суші-бар", кафе "Казка", кафе "Затишок"   вказали на значний ріст у забезпеченні технологічним обладнанням, організацією технологічного процесу, рівнем обслуговування, володінням  персоналом основ  санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил.

Відсутність  періодичних перевірок дещо розслабили  деякі підприємства ресторанного господарства. 

Найпоширенішим порушенням у сфері громадського харчування та торгівлі є несвоєчасне проходження  профілактичних медичних оглядів працівниками,   відсутність декларацій  виробника, що трапляється у кожному другому випадку, а також реалізація немаркованих яєць що також досить поширене явище.

З серйозними недоліками працюють торгові точки розміщені у малих архітектурних спорудах (МАФи), як правило ці торгові точки позбавлені елементарних умов щодо правил особистої гігієни. Відсутні навіть  рукомийники.

В процесі перевірки власникам і працівникам закладів надавалися консультації з питань чинного законодавства у сфері обігу харчових продуктів, надавалися пропозиції по усуненню недоліків. Ще раз наголошено про основну проблему в громадському харчування – харчові отруєння під час проведення сімейних  заходів (весілля, ювілеї) та надані рекомендації щодо їх уникнення.

Тому звертаємося до суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі і ресторанного господарства: відповідальність за якість ваших послуг передбачена не лише санітарними правилами і нормами, а й Законом України « Про  державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми,   побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин»,  який вводиться в дію з 04.04.2018року.  Невиконання вимог останнього передбачає накладення великих штрафних санкцій. Не чекайте планових перевірок з  штрафами – дотримуйтесь вимог законодавства і будете мати достойну  репутацію і вдячних клієнтів.

А мешканцям нашого міста хотілось би порадити бути пильними щодо строків реалізації продуктів, в тому числі до санітарного стану закладу, зовнішнього виду продавця та умов зберігання товару. Особливо застерігаємо  купувати  продукти в місцях стихійної торгівлі, де взагалі не йде мова про дотримання необхідних умов   реалізації продуктів, а походження таких продуктів доволі сумнівне.

Якщо порушено права споживачів  щодо якості продуктів харчування необхідно звертатись в Лубенське міськрайонне  управління  Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області за адресою:

м.Лубни, вул.Горького,11, тел. (05361)7-37-37

По всім  іншим питанням щодо порушення прав споживачів  необхідно звертатись  безпосередньо до Управління захисту прав споживачів  Головного управління Держпродспоживслужби  у Полтавській області за адресою: м.Полтава, Вознесенський узвіз,7, тел. (0532)54-57-59

 

 Начальник Лубенського міськрайоного

управління Держпродспоживслужби                                   А.В.Грищук

 

Заступник начальника відділу

економічного розвитку і торгівлі

виконавчого комітету Лубенської

міської ради                                                                              Т.Д.Остапко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua