Хліб дорогою ціною?

Слідом за подорожчанням м’яса, риби, овочів і фруктів віднедавна в більшості регіонів України зросли ще й ціни на хліб. Наші місцеві виробники хліба чекали на стабілізацію ситуації й утримували ціни на свою продукцію. Однак, через стрімке зростання курсу іноземних валют, і, головне, подорожчання пального, борошна та інших складових собівартості хлібобулочних виробів, зрештою, в один голос заговорили, що змушені теж підвищувати ціну на хліб.

Про це йшлося на нараді у міськвиконкомі, яку ініціювали самі лубенські підприємці та запросили на неї міського голову Лубен Олександра Грицаєнка, заступника начальника економічного розвитку і торгівлі виконавчого комітету міської ради Тетяну Остапко, представників торговельних мереж міста та засобів масової інформації.

Голова ради підприємців міста, директор ПП «Лубенський хлібозавод» Ігор Онікієнко зазначив, що аналіз фінансово-економічної ситуації,  в якій на сьогодні опинився завод, на превеликий жаль, показав, що запас міцності підприємства скінчився і керівництво змушене йти на вкрай непопулярні, але критично вимушені кроки, – підняти ціни на хліб та хлібобулочні вироби. Аналогічні думки висловили й два інших місцевих виробники хліба: Руслан Ляшко та Володимир Січкар.

Крім того, сьогодні вже йде мова про те, чи вистачить зерна на виробництво хліба. Про це говорили на одній з нарад в облдержадміністрації, яку провела директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олена Адамович. І невідомо, яким буде урожай цього року. У будь-якому випадку, сільгоспвиробники навряд чи будуть продавати зерно дешевше та працювати у збиток.

Міський голова Олександр Грицаєнко вихід у цій ситуації вбачає такий: збільшити виробництво хліба масового вжитку, вдосконалити його технологію виробництва, щоб зменшити виробничі витрати, а ще розширити ринок збуту. Нині на полицях магазинів левову частку займають хлібобулочні вироби з Черкас, Чорнух, Полтави. Меншою популярністю користується лубенський хліб, який не поступається якістю конкурентам.

- Сьогодні не піднялися ціни на продукцію, що підлягає врегулюванню з боку органів місцевої влади. Однак, якщо монополіст, а тим паче не місцевий, скориставшись ситуацією, починає диктувати умови, влада не має права допустити необґрунтованого підняття ціни на хліб, - наголосив міський голова. Він пообіцяв сприяння у вирішенні питання закупівлі зерна з Державного фонду, спрощення процедури його отримання, по можливості, відтермінування проплати за нього. Натомість, просив суб’єктів підприємницької діяльності – виробників хліба, дотримуватись граничного рівня рентабельності на рівні 5 %, а фізичним і юридичним особам, які здійснюють торговельну діяльність, - граничного рівня торговельної надбавки в межах 10%. Крім того, - дотримуватися рецептури, ваги хліба, санітарних норм при його виробництві та доставці. Все це сприятиме збільшенню обсягів виробництва хлібобулочних виробів місцевих виробників, від чого прямопропорційно залежить наповнення місцевого бюджету.

Отож, громадянам залишається бути готовими до підняття ціни на хліб, підтримувати місцевого виробника, а ще… сподіватися, сподіватися на те, що встановлення влади в Україні, таки дасть можливість лубенським бізнесменам бути конкурентоспроможними, владі – формувати повноцінний бюджет на місцях, а нам, лубенцям, отримувати якісні та доступні товари й послуги.

Анастасія ЛЯШЕНКО

Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua