День вшанування воїнів-інтернаціоналістів у Лубнах

Афганістан – страшна пам’ять, страшної війни, забути яку неможливо, адже бойові дії на території далекої країни забрали життя наших співвітчизників, земляків, підірвала здоров’я та  покалічила долі багатьох українців.

15 травня 1988 року відповідно до Женевської угоди, почався перший етап виводу військ із Афганістану, хоча, як відомо, остаточною датою виведення  військ вважається 15 лютого 1989 року. Людські втрати у цій неоголошеній війні надто великі. Загинуло майже 15 тисяч солдат та офіцерів радянської армії, із них – понад 2 тисячі українських юнаків, 298 зникли безвісті.

Загалом через афганську війну (1979-1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч українців. Для тих, хто пройшов смертельними шляхами тієї далекої війни понад усе – це офіцерська честь і гідність, незалежно від військового звання, а  також справа збереження пам’яті про побратимів. Про це згадав у своєму короткому слові Олександр Грицаєнко, звертаючись, перш за все, до лубенців – учасників війни в  Афганістані.

Слова глибокої шани та вдячності на адресу земляків-героїв, які гідно виконали свій обов’язок звучали у виступі голови РДА Олександра Циганенка.

Хвилиною мовчання вшановано пам’ять про загиблих побратимів, до пам’ятника воїнам – інтернаціоналістам покладено живі квіти.

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua