До 74-ої річниці визволення України

27 жовтня лубенська громада разом з керівництвом міської ради вшанувала героїв та жертв Другої світової війни. Цього року відзначаємо 74-ту річницю визволення України.

Як вже відомо, День визволення України в нашій державі відзначають щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини за межі України. Це свято офіційно встановлено, відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року.У ході визволення України – протягом січня 1943 – жовтня 1944 років на її території радянськими військами проведено 15 наступальних операцій, із них 11 стратегічних і 4 фронтові.

Довгоочікувану звістку принесла дата 28 жовтня 1944 р., коли останні окуповані гітлерівцями території України були визволені радянськими військами.

Ціною великих жертв здобута омріяна перемога: на окупованій території країни загинуло 5,5 млн. осіб, у тому числі майже 4 млн. мирних жителів. До Німеччини було вивезено приблизно 2,2 млн. остарбайтерів.

         Крім того, на території України цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей. У ході війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців.

Тож, пам’ятаючи це, весь наш народ щорічно відзначає знаменну для кожного з нас подію – визволення України від фашистських загарбників у Другій світовій війні

З цієї нагоди 27 жовтня на площі Слави зібралася громада, влада , члени ради ветеранів міста  для вшанування героїв полум’яних літ.

Участь у покладанні квітів до Вічного вогню з нагоди 74-ої річниці визволення України від фашистських загарбників у Другій світовій війні взяв міський голова Олександр Грицаєнко, який наголосив на важливості збереження історичної пам’яті та шанобливого ставлення до героїв, які відвоювали мир та спокій для прийдешніх поколінь.

Виступив перед учасниками невеликого мітингу голова ради ветеранів міста Олексій Пивовар, згадавши військові визвольні бої.

Вшанувавши хвилиною мовчання усіх полеглих героїв та жертв Другої світової війни, громада покладала квіти до вічного вогню.

 Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua