Етноекскурсія, що об’єднала лубенців поважного віку та молодь

29  липня  група підопічних територіального центру соціального обслуговування та театральний колектив «Прєдки» відвідали з екскурсійною поїздкою село Козубівку, що на Хорольщині, де вперше відбувся етно – фестиваль «Під дідовими липами».  В рамках фестивалю урочисто відкрили  етнографічний музей  «Древо», колекція якого була зібрана уродженцем села,  нині студентом Тернопільського національного медичного університету імені І. Горбачевського Едуардом Крутьком. Організатори дійства переконані, що створити музей юнаку допомогли громадський активізм, любов до історичної спадщини рідної землі та підтримка всієї громади.

Тож, на учасників екскурсії чекало багато сценічних майданчиків, де розгорталися театралізовані дійства, майстер – класи, виступи творчих колективів, розваги для дітей та національна кухня. Перед концертним майданчиком розташували  фотовиставку, що об’єднала у роботах минуле села та його сучасність. За дрес-код фестивалю організатори визначили українське вбрання та гарний настрій.  Відкрили фестиваль Жолбак Галина та голова молодіжної громадської організації «Твій Світ» Олександр Чепур, який наголосив, що метою заходу було створення туристичного продукту, здатного максимально задовольнити туристичні потреби гостей Хорольського району.

Екскурсійна група з Лубен з задоволенням переглянули експозицію музею та концертну програму, адже на етнофестиваль завітали ряд самодіяльних фольклорних колективів, а центральна районна книгозбірня підготувала мобільну бібліотеку, історичний екскурс про села Андріївку а Козубівку та захоплюючий поетичний батл за участі поетів – аматорів району.

«Сьогодні тут таке дійство відбувається, багато дітей прийшло. Поряд дитяча локація з цікавими іграми та розмальовками. Ми проводимо  майстер -  клас «Малювання про склу», - каже представниця  Фонду збереження культурної спадщини «Згарда» Гирба Олена.

Артисти з ансамблю «Берегиня» відкрили концертну програму фестивалю. «Співаємо ми вже давно. В основному в нашому репертуарі українські народні пісні — веселі і сумні. От сьогодні нас запросили на свято», - говорить одна з учасниць колективу. 

Їх пісні та виступи ансамблю народної музики «Гармонія» Староаврамівського будинку культури, «Калинонька» Петраківського сільського клубу та колективу «Трубайцівські парубки» слухали  старі й малі. На фестиваль люди прийшли цілими родинами. Цікаву виставу про річку Сулу показав колектив «Прєдки» з Лубен, а всі охочі оглядали експозицію нового етно – музею.  Етнофестиваль — це й виставка талантів майстрів народних ремесел та національної кухні, тож для учасників варили справжній козацький куліш, а на завершення першого дня провели демонстацію автентичного одягу. Організаторами заходу виступили етнографічна збірка «Древо», Всеукраїнська громадська організація «Молодий народний рух» та Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ».  Сприяли проведенню фестивалю Хорольська райдержадміністрація, Хорольська района рада та Андріївська сільська рада.

Екскурсія стала можливою завдяки проекту «Організація роботи волонтерських соціальних пунктів допомоги для мешканців віддалених сіл Лубенського району, які постраждали від націонал- соціалізму», за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє» в рамках програми фонду «Місто зустрічі: діалог».Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua