Громадська Рада: про правову допомогу та Наглядову раду

У актовому залі виконкому міської ради відбулося чергове засідання Громадської ради (далі – ГР), яке провела заступник  голови ГР Людмила Тютюнник. Відповідно денної повістки, були розглянуті декілька питань, про які оголосила керуюча засіданням.

Спочатку перед присутніми виступила начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю виконкому Віта Коваленко, яка детально розповіла про громадський бюджет (бюджет участі). Як наголосила Віта Вікторівна, у стінах виконкому вже неодноразово проводилися навчання, консультації та семінари, де було надано всю необхідну інформацію та практичні поради щодо того, як написати власний проєкт та що для цього необхідно. Також вона коротко розповіла про минулорічні проєкти, що перемогли в 2019-му та мали успішне втілення в життя, звернула увагу на найбільш типові помилки, недопрацювання, що зустрічаються у процесі та порадила, як їх уникнути.

Представник Лубенського місцевого центру правової допомоги Лілія Ширстова детально розповіла всім присутнім про безоплатну правову допомогу громадянам. Адже існує Закон України «Про безоплатну правову допомогу» від 02.02.2011 року за № 3460, що гарантує право на безоплатну первинну правову допомогу всім громадянам, іноземцям, особам без громадянства , у тому числі біженцям чи особам, які потребують додаткового захисту, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу.

Так вона пояснила, що первинна допомога передбачає надання консультації та роз’яснення з правових питань, допомоги у складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру, окрім процесуальних. Будь-яка особа має право на безоплатну первинну правову допомогу.

Вторинна правова допомога існує для окремих громадян. Це їх захист, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на вторинну допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, призначення адвоката. Також це передбачає і складання документів процесуального характеру. Особами, які мають право на вторинну правову допомогу є малозабезпечені громадяни, особи з інвалідністю, дохід яких не перевищує встановлену межу, ветерани війни та інші особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», внутрішньо переміщені особи, діти, особи, які постраждали від домашнього насильства.

Для підтвердження права на безоплатну вторинну правову допомогу слід надати відповідні документи. Єдиний номер телефону для безоплатної правової допомоги з кримінальних питань (цілодобово по всій Україні) такий: 0 800 213 103.

Лубенський місцевий центр правової допомоги знаходиться по вул. Монастирській, 17 (у дворі суду). Він обслуговує громадян семи районів – Лубенського, Оржицького, Пирятинського, Гребінківського, Хорольського, Лохвицького і Миргородського. Години прийому громадян: з 9.00 до 18.00. Також за консультаціями можна звертатися за телефонами: (05361) 77-479 або 095 253 66 14.

Наступним питанням порядку денного було «Обрання незалежних членів Наглядової ради комунальних підприємств міста – ЛК «ЖЕУ» і КП «Лубни-водоканал». Про це інформувала голова ГР Людмила Тютюнник. На 49-й сесії сьомого скликання 19 грудня минулого року депутатами було прийнято рішення «Про Наглядові ради комунальних підприємств Лубенської міської ради». З метою забезпечення прозорості, законності діяльності комунальних підприємств та підвищення ефективності їхнього управління. Відповідно до статей Господарського кодексу України міська рада затвердила критерії, згідно яких  необхідне утворення Наглядової ради (далі – НР). Був також затверджений Порядок утворення та організації діяльності НР та перелік комунальних підприємств. Відповідно до п. 4.1 Порядку персональний склад НР для кожного підприємства затверджується рішенням міської ради та складається з 6 осіб для кожного підприємства. Обов’язково до складу НР входять представники від міського голови, представники від міської ради і незалежні члени, делеговані ГР при Лубенській міській раді (1/3 від загального складу НР, тобто по два представника від кожної сторони).  Керуючись  п. 5.5 міський голова, міська рада і ГР впродовж 30 днів з моменту оприлюднення рішення про створення НР делегують своїх представників до складу НР у кількості, визначеній Порядком. Відповідні критерії для них такі: наявність повної цивільної дієздатності, вища освіта, не є впродовж останніх 5 років посадовою особою комунального підприємства, не є близькою особою для посадових осіб підприємства, не отримувала винагороди від третіх осіб за виконання обов’язків члена НР, є незалежною у своїх рішеннях, добропорядною, неупередженою та має бездоганну ділову репутацію. Ще незалежний член НР не може бути депутатом будь-якого рівня членом виконавчого комітету і державним службовцем.

Тож одноголосно члени ГР обрали незалежними членами НР членів ГР: Фелікса Банкова (до ЛК «ЖЕУ») і Юрія Климченка (до КП «Лубни-водоканал). Також членами НР були обрані вчитель фізичної культури ЗШ № 1 Віктор Штепа (до ЛК «ЖЕУ») і вчитель трудового навчання ЗШ № 1 Юрій Притула (до КП «Лубни-водоканал).

В останньому питанні порядку денного засідання «Різне» члени ГР розглянули та прийняли подання і заяву від голови Лубенської міської ради ветеранів Олексія Пивовара на членство в ГР.

 

Юрій КЛИМЧЕНКО,

член Громадської ради

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua