Протокол засідання ГР від 26.11.2019

ПРОТОКОЛ №4

засідання Громадської Ради при Лубенській міській раді

 

від  26.11.2019 року                                 Зал засідань Лубенської міської ради

Присутні: 14 членів Громадської ради

 Запрошені: Корнієнко П. Г.-заступник головного лікаря,

Романенко Т. О. –начальник фінансового управління виконавчого комітету Лубенської міської ради,

Глашкін О. В. –голова ради ветеранів мікрорайону №5, секретарі ради всіх мікрорайонів, громадський актив міста,

Степанова Л. В. –голова профспілки медпрацівників,

Міщенко О.М.- головний редактор газети «Лубенщина».

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

1.Про реформування медицини на місцевому рівні: нові можливості для громадян в отриманні якісних медичних послуг.

Інформують:

начальник управління охорони здоров’я міськвиконкому Кива В.В.,

головний лікар КП «ЛЛІЛ»ЛМР Наталенко С.М.,

головний лікар КП «ЛМКСП» ЛМР Пучка О.Ю.

2.Про нову модель екстренної медичної допомоги.

Інформує: головний лікар Станції №3 м. Лубни з надання екстренної медичної допомоги.

3.Про надання стоматологічної допомоги пацієнтам в умовах реформування медичної галузі.

Інформує: головний лікар КП «ЛМКСП» ЛМР Співак О.М.

4.Кадрове питання.

5.Різне.

 

Слухали: заступника голови ГР Тютюнник Л.С., яка запропонувала розпочати засідання ГР хвилиною мовчання. Напередодні помер член ГР і просто хороша людина Кривець Юрій Федорович.

Потім сказала про те, що ми згідно плану роботи почнемо розглядати дуже важливе і складне питання медицини. Присутнім в залі запропонувала задавати питання доповідачам та отримувати вичерпні відповіді.

 

Доповідав: КИВА В.В.

Трансформація системи охорони здоров’я стосується кожного. Її мета-забезпечити всім громадянам України рівний доступ до якісних медичних послуг. Багато років медичне обслуговування залишилося безоплатним тільки на папері. Крім того, кошти, що є в системі, використовуються неефективно. Попри те. Що українці роблять внесок на медицину щороку у розмірі близько 3 млрд грн через податки, 640 тисяч  українських сімей зазнають фінансового краху внаслідок хвороби, оскільки самостійно мусять оплачувати лікування.

Впровадження державного гарантованого пакета медичної допомоги, де держава бере на себе чіткі зобов’язання щодо фінансування медичних послуг. Бюджет починають розподіляти за медичними послугами, необхідними пацієнтам, на рівних для всіх громадян умовах. Пакет буде включати широкий спектр амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги, а також лікарських засобів. Вартість відповідних послуг буде повністю оплачено Національною службою здоров’я України.

Існуватиме перелік медичних послуг, що повністю оплачуватиме держава.  Конкретний список буде формуватися щороку, виходячи з потреб населення в медичному обслуговуванні.

Послуги екстренної, первинної, амбулаторної, госпітальної та паліативної допомоги будуть фінансовані державою. Самостійно пацієнтам доведеться сплачувати за такі послуги як неекстрена стоматологія, звернення до лікаря без направлення, естетична медицина та ін.

30 березня 2018 року була створена Національна служба здоров’я України – центральний орган виконавчої влади, який реалізує основний принцип медреформи « гроші йдуть за пацієнтом» - оплачує вартість реально наданих медичних послуг. Нацслужба здоров’я  вже станом на жовтень 2019 року уклала договори з 2623 комунальними, приватними медзакладами і лікарями-ФОП, які надають первинну медичну допомогу. За перші 4 місяці роботи Нацслужба оплатила послуги за єдиним тарифом у цих медзакладах на 1,6 млрд грн.

Про реалізацію пілотного проекту з надання стаціонарної медичної допомоги у Полтавській області. Наразі вже майже 77% населення Полтавщини уклали договори із сімейними лікарями і отримують необхідну допомогу саме у того лікаря, якому довіряють.

Проект фінансувався USAID і був виконаний консалтинговою компанією Abt Associates за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації та Департаменту охорони здоров’я ОДА.

Пілотний проект стартував 1 квітня 2019 року. До його реалізації включено 56 медичних закладів Полтавської області, які підписали договори з Нацслужбою.

На початку травня вперше заклади отримали кошти за проліковані випадки. Заклади звітують напряму в НСЗУ про кількість та структуру випадків госпіталізації.

Програму «Доступні ліки» Уряд запустив з квітня 2017 року. Пацієнти, які мають серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу чи бронхіальну астму, можуть отримувати препарати безкоштовно або з незначною доплатою. Для цього потрібно звернутися до лікаря за рецептом, а  потім отримати препарати в аптеці, що долучилась до програми. З 1 квітня 2019 року завдяки переходу програми реімбурсації «Доступні ліки» до НСЗУ пацієнти зможуть отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка бере участь у програмі. Оформляти рецепти за програмою лікарі будуть в  електронній системі охорони здоров’я за допомогою медичної інформаційної ситеми, яка встановлена у медзакладі.

Запровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом» .Держава переходить від утримання мережі медичних закладів, які надають безоплатні послуги, до статегічної закупівлі послуг у цієї мережі. Держава більше не виділятиме гроші згідно з кошторисом на утримання того чи іншого закладу охорони здоров’я, державного чи комунального. Натомість медичні заклади мають перетворитися на автономні суб’єкти господарської діяльності, що отримуватимуть оплату за результатами своєї діяльності, тобто за фактично надану ними пацієнтами медичну допомогу.

 Станом на 01.11.2019 року медзаклади отримали від НСЗУ кошти в розмірі:

КП «ЛЛІЛ»ЛМР – 22 302,2 тис. грн

КП КНП ЛМЦ ПМСД -18 415,6 тис. грн.

КП ЛМКСП ЛМР – 2 469,6 тис. грн.

Савченко В.В. Чому таке погане матеріальне забезпечення відділень лікарні? Наприклад, давайте візьмемо хірургічне відділення.

Кива В.В. Ми кожен рік раніше робили ремонти. Тепер немає можливості їх робити Немає грошей. Але ми все ж плануємо робити капітальні ремонти у двох відділеннях. Нікому не секрет, що медицина потребує допомоги меценатів.

Піцура В.Ю. А як бути з апаратами МРТ, УЗДЕ та ін?

Кива В.В. Скажу вам про те, що в жодній лікарні, крім обласної, немає цих апаратів які куплені за державні кошти. Все куплено фізичними особами і передано в оренду.

Слухали: Корнієнко П.Г. Я не дуже люблю журналістів, які негативно відгукуються про роботу лікарів, розпочав Павло Григорович. Ми провели більше трьох тисяч операцій, в тому числі були прооперовані 300 діток. Звичайно у нас є багато проблем. Є скарги, але ми на них реагуємо. Дуже мало на роботу приходить молодих спеціалістів, адже заробітна плата у лікаря низька. Є проблема. У нас більша половина лікарів пенсіонери, відділення не забезпечені новою апаратурою. Для того щоб забезпечити лікарню апаратами УЗД, МРТ та іншими міському бюджету слід виділити близько 40 млн.грн. 5,6 млн грн коштує лише компютерний томограф. Міський бюджет такого навантаження не витримає.

Савченко В.В. Ходять чутки, що будуть скорочуватися відділення. Скажіть, будь ласка, які?

Корнієнко П.Г. На сьогодні жодне не буде.

Тютюнник Л.С. Запропонувала Корнієнку Павлу Григоровичу підготувати звернення до обласних депутатів з назвами тих апаратів, які першочергово потрібні для лікарні і запропонувати їм допомогти матеріально у придбанні медичної техніки.

Скуратовська К.Д. Дуже прикро, що кошти області ідуть на дитячі майданчики, які вже є, а не на лікарню. Тому слід вимагати від обласних депутатів, щоб вони знайшли і виділили по 500 тис. грн на медичну техніку для нашої лікарні.

Слухали: Палига Ю.В. З 01.01.2013 року Лубенський округ №3 є структурним підрозділом КУ «Полтавський обласний центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф» Полтавської обласної ради. В структуру округу входить Станція екстренної медичної допомоги №3 м. Лубни, та підстанції Пирятинського, Гребінківського, Оржицького, Чорнухинського, Семенівського та Хорольського районів, а також пункти тимчасового базування с. Лазірки та с. Оболонь.

Для надання вчасної екстренної медичної допомоги встановлено нормативи доїзду бригад в межах 10-ти хвилин транспортної доступності в містах та 20-ти хвилинної в сільській місцевості.

З 19 квітня 2019 року в Лубнах та лубенському районі ввелися нові правила виклику екстренної медичної допомоги. Виклик приймає диспетчер у Полтаві та передає його найближчій до місця виклику бригаді на планшет.

Але є проблема:- відсутня нумерація будинків, погані дороги, погане вуличне освітлення в темну пору року та ін.

Викликати медичну допомогу можна безкоштовно та цілодобово через єдиний номер 103,незалежно від місця реєстрації та проживання. При неможливості додзвонитися за номером 103, телефонувати можна на номер 05361-6-36-25 диспетчер м. Лубни.

Всього на добу по округу на чергування заступає 17 санітарних автомобілів. Бригади оснащені дефібіляторами «Bene Heart»,монітори пацієнта, електорокардіографи «ЮКАРД – 100», пульсоксиметри, глюкометри, тонометри та всім необхідним для надання екстренної  медичної допомоги, крім портативного кисневого обладнання.

Слухали: Пучка О.Ю. наголосила на тому, що вони в реформі вже другий рік. У них все безкоштовно. В 2013 році – зробили заклад,  а в 2018 році ми почали працювати як підприємство. Ми, первинна ланка, займається вашим здоровям. Ми проводимо профілактику захворювань, робимо планові щеплення. Слідкуємо за тим, щоб пацієнти себе почували комфортно. Для нас важливо, щоб був високий рівень довіри до лікаря. У нас в будь -який час можна отримати консультації. Навіть у вихідні.

Лікарів зацікавлюємо зарплатою. Преміями та іншими надбавками до зарплати. Кожен рік приходять інтерни. Деякі залишаються працювати у нас.

Слухали : Тютюнник  Л.С. Вона подякувала доповідачам за роботу в засіданні ГР.

З другого питання доповіла наступне.

У зв’язку з тим, що голова ГР Ляшенко Анастасія Олексіівна обрана  депутатом Верховної Ради, згідно Положення ГР вона не може більше очолювати ГР. Тому, вноиться пропозиція переобрати голову або покласти продовжити роботу громадської ради обраним раніше правлінням Громадської ради , на чолі із заступниками.

Кошель Р.О. підтримала пропозицію, доручити готувати й проводити засідання Громадської ради обраному правлінню. 

Голосували: «За» - 14 чол.

                    «Проти» - 0

                    «Утрималось»- 0

Ухвалили: Продовжити роботу Громадської ради обраним раніше правлінням  та заступниками голови ГР – Тютюнник Л.С. та Савченко В.В.

Тютюнник Л.С. закрила засідання Громадської ради. Про наступне засідання членів ГР буде повідомлено пізніше в телефонному режимі.

 

 Голова зборів                                      Тютюнник Л.С.

Секретар зборів                                    Рева Н.С.           

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Робота з громадськістю Громадська рада Протокол засідання ГР від 26.11.2019

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Робота з громадськістю Громадська рада Протокол засідання ГР від 26.11.2019

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua