Купальське свято на Центральному пляжі

          6 липня на території Центрального міського пляжу відбулась театралізована концертна програма з нагоди свята Івана Купала. У цей святковий день лубенці приймали вітання від міського голови Олександра Грицаєнка, стали учасниками народних обрядів, концертної програми, рухливих ігор та пінного шоу.

Традиційне, одне з улюблених  народних свят – Івана Купала, завжди чекають з нетерпінням, адже воно пов’язане з багатьма старовинними традиціями та обрядами: ворожінняv, плетінням  вінків з квітів та пусканням їх по воді, і звісно, стрибанням через багаття.

На  купальському святі, що розпочалося о 18 годині вечора на території міського пляжу, багато вже згаданих традицій враховувалися, окрім однієї – купальського вогнища. Таке рішення було прийняте у зв’язку з високим рівнем пожежної небезпеки. Про це повідомив Олександр Грицаєнко, коли вітав присутніх на розважальному заході. Міський голова наголосив, що це зроблено виключно в інтересах відпочивальників, в інтересах їхньої особистої безпеки, аби святкування було максимально безпечним, (кількість випадків загоряння різних об’єктів по країні саме у цей пожежонебезпечний період гранично високий).

Територію пляжу було підготовлено для того, аби лубенці та гості міста мали змогу добре відпочити.

Тож багато хто з тих, хто відзначав свято Івана Купала на Центральному пляжі, відпочивали, зібравшись невеликими гурткам у затінку дерев, або під спеціально встановленими для цього дерев’яними конструкціями. Також можна було посидіти на зручних лавка, милуючись пейзажами, а за потреби переодягтися у спеціально передбачених місцях. Зручним для купання був піщаний берег, місце для безпечного плавання також було визначене та облаштоване відповідним чином. Поряд чергували працівники водолазно-рятувальної станції, медики, пожежники, лубенського відділу поліції.

Культурно-розважальну програму з різноманітними іграми та конкурсами підготували працівники міського будинку культури, за участю дитячих вокальних та хореографічних колективів, окремих виконавців. Для наймолодших працював батут, більш активні мали змогу порухатись під мелодійні ритми, любителі народних традицій охоче брали участь у конкурсі з виготовлення купальського вінка.

Звісно, не обійшлося без головних героїв дійства -  Водяника та русалок, а ще на усіх, хто відпочивав цього вечора на Центральному пляжі, чекало пінне шоу.
Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua