Лубенська зірка спорту Борис Борисенко відвідав рідне місто

Нещодавно лубенський спортсмен Борис Борисенко завітав до рідного міста, де у спортзалі ПП «ЛУБНИМАШ» провів майстер-клас для юних спортсменів, які відвідують секцію хортингу у тренера Олексія Семигала. Він демонстрував різні прийоми з бразильського джиу-джитсу: аrmbar – важіль ліктя, triangle choke – задушливий прийом трикутником, omoplata – вузол плеча ногами, чимало інших. Відомий спортсмен за годину встиг провести спеціальне тренування для майбутніх чемпіонів, відповісти на численні запитання, зробити селфі з юними хортингістами та роздати автографи.

Нещодавно в Лубнах з’явився новий семиразовий чемпіон України, володар «золота» і «срібла» Європи,  переможець відкритих чемпіонатів Німеччини та Угорщини.  Йдеться про лубенця Бориса Борисенка.

Наші спортивні Лубни і весь  район завжди чомусь славилися  видатними  спортсменами, знаменитостями спорту. Так, багато хто чув про уродженця с. П’ятигірці Олексія Дмитровича Бутовського (1838-1917), який був членом першого складу і є одним із засновників Міжнародного олімпійського комітету (МОК) і сучасного олімпійського руху. Корінна лубенка Людмила Руденко (1904-1986) – радянська шахістка, яка стала першою чемпіонкою Світу з шахів, міжнародний гросмейстер, Заслужений майстер спорту колишнього СРСР. Є вже відомі знаменитості і у наш час. Так, засульчанин Олег Приймачов (1989 рік народження) – триразовий чемпіон України з тайського боксу, триразовий чемпіон Європи, чемпіон Світу і чемпіон Всесвітніх ігор-2017 з тайського боксу, неодноразовий переможець міжнародних турнірів з кікбоксінгу. Згадаймо і лікаря Олексія Івановича Малія (1942 рік народження), який ставав призером серед ветеранів-легкоатлетів на чемпіонаті Європи, Олімпійських іграх та чемпіонаті Світу. І ось з’явилася наша нова молода лубенська зірка – це 23-річний лубенець Борис Борисенко і його вид спорту: єдиноборство під назвою «Бразильське джиу-джитсу».

Про лубенського чемпіона. Борис Борисович Борисенко народився 27 січня 1994 року в Лубнах. Навчався у ЗШ № 2. З дитинства мріяв стати спортсменом. Спочатку 2,5-3 роки ходив у відділення футболу до тренера-викладача Лубенської ДЮСШ Олександра Сердюка. Потім три роки відвідував секцію хортингу у відомого лубенського тренера Олексія Семигала, президента Полтавської обласної федерації хортингу. Після шкільного навчання вступив до Національного авіаційного університету (нині на VI курсі) і у Києві з 19-річного віку займається бразильським джиу-джитсу у тренера Артема Сидорова. Здібний Борис Борисенко входить до складу київського клубу ««Intelligent Jiu Jitsu АСАDEMY». Відтоді і по цей час лубенець сім разів ставав чемпіоном України у трьох федераціях бразильського джиу-джитсу. Він є срібним призером з цього виду єдиноборств чемпіонату Європи в італійському Римі (2016 рік), чемпіон Європи у 2017 році у тому ж Римі (у фінальному бої переміг представника Казахстану), дворазовим чемпіоном відкритого чемпіонату Угорщини (2015 рік). А нещодавно Борис Борисенко поповнив свій арсенал медалей, здобувши важливі дві золоті нагороди у жовтні цього року на відкритому чемпіонаті Німеччини («Germany national open-2017»). До речі, у двох фінальних сутичках він переміг росіянина. Спортсмен і весь тренерський склад київського клубу «Intelligent Jiu-Jitsu Academy» висловлює вдячність і подяку за надану спонсорську допомогу СФГ «Криниця» (с. Крем`янка Лубенського району), яке очолюють Микола Бердник і Едуард Бирюк. Це сільське фермерське господарство з його очільниками не один рік надають допомогу в реалізації поїздок на змагання та створенні умов для ефективних тренувань за для перемог. Цікаво, що прапор з лубенського мальовничого фермерського села Кремянка майорів у далекій Німеччині на найвищому «золотому» п’єдесталі! А наступна поїздка на змагання найвищого рівня буде чи не найважливіша у житті лубенця. Він візьме участь у чемпіонаті світу з бразильського джиу-джитсу, який пройде 16-17 грудня цього року в США (Лос-Анджелес). До речі, Борис буде першим спортсменом з України, який візьме участь у такого високого рівня змаганнях. Там він буде виступати серед спортсменів у ваговій категорії до 85 кг. Побажаймо ж йому успішного виступу на світовому форумі, поїздку на який теж спонсорує СФК «Криниця»!

Майстер-клас в Лубнах. Нещодавно лубенський спортсмен Борис Борисенко завітав до рідного міста і у спортзалі ПП «ЛУБНИМАШ» провів майстер-клас для юних спортсменів, які відвідують секцію хортингу у тренера Олексія Семигала. Він демонстрував різні прийоми з бразильського джиу-джитсу (больові і задушливі): аrmbar – важіль ліктя, triangle choke – задушливий прийом трикутником, omoplata – вузол плеча ногами, чимало інших. Відомий спортсмен за годину встиг провести спеціальне тренування для майбутніх чемпіонів, відповісти на численні запитання, зробити селфі з юними хортингістами, а також роздати автографи. На завершення зустрічі з юними спортсменами Борис Борисенко зауважив:

- Головне у бразильському джиу-джитсу не сила спортсмена і знання прийомів, а вміння їх тактично застосовувати. Не дарма цей вид єдиноборств називають «шахи на ковдрі». Щодо планів, то потрібно завершити цей рік на мажорній ноті. Особливо прагнутиму якнайкраще виступити на світовому форумі у США. Потім відпочити на зимових святах і розпочати новий насичений змаганнями сезон з перемог. На жаль, наша держава не фінансує поїздки на міжнародні змагання з цього виду спорту. І тому все приходиться фінансувати з власних коштів. Але добре, що у нашій країні є не байдужі люди – це ФСГ «Криниця» з Миколою Бердником і Едуардом Бирюком, які постійно мене підтримують. А від цього я реалізую свої спортивні амбіції і підвищується рівень престижу України на міжнародній арені. А юним спортсменам хочу побажати розвиватися різносторонньо, займатися спортом та гарно навчатися в школі. Адже в житті, як і на татамі, ніколи не знаєш яке з умінь може знадобитись…

На майстер-класі побував

Юрій Климченко

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua