Лубенці вшанували Великого Кобзаря

Початок весни для шанувальників духовної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його філософію, поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому. 9 березня, з нагоди 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, біля пам’ятника, зібралися лубенці та гості міста, щоб вшанувати пам’ять Великого Кобзаря.

«Справедливо Великого Кобзаря — народного мислителя та творця, вважають народним пророком. Пам’ять про нього живе і буде жити вічно в серцях українського народу», - сказав, звертаючись до присутніх міський голова Олександр Грицаєнко. Він нагадав про одвічну боротьбу українського народу за своє самовизначення й відзначив сучасний подвиг українців, які боронять рідну землю на сході нашої держави.

Свої вірші-роздуми прочитав присутнім лубенський поет, очільник міськрайонної організації товариства «Просвіта» Олександр Печора. Символічно, що цього дня біля пам’ятника Кобзарю лунали його вірші у виконанні учнів Діани Шкарбань та Владислава Кресюка. А, отже, слово його живе й буде жити, допоки є люди на Україні.

Кожен, хто успадкував від Тараса Шевченка його жагучу любов до України, її народу, незрівнянної української мови, відчуває гордість, усвідомлюючи себе українцем, може по праву вважати себе нащадком Великого Кобзаря. Присутні поклали квіти до пам’ятника  Тарасу Шевченку. Уже багато років минуло з того дня, як перестало битися благородне серце геніального поета, але світлий образ Великого Тараса безсмертний, як і сам народ, що породив його.

Благослови той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами…

Захід підготували та провели працівники міського Будинку культури.
Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua