"ЛубФест на Замковій горі"

Чимало цікавих місць у нашому місті та на його околицях. Вже стало традицією кожного літа збиратися на Замковій горі (вул. Петра Лубенського), щоб здобути нові враження на черговому фестивалі. Цього року ініціатором та головним організатором заходу «ЛубФест на Замковій горі» стала громадська організація Благодійний фонд «Історія майбутнього».

9 червня Замкова гора знову зібрала чимало гостей. Тут відбувся новий для Лубен фестиваль «ЛубФест». Як говорить керівник ГО БФ «Історія майбутнього» Надія Іщук (головний організатор заходу): «Назва нашого міста ЛУБни. Тож ми намагалися донести до людей, що таке луб та як саме зараз можна скористатися цим матеріалом». З цією метою запросили до участі у заході Інститут луб’яних культур, Асоціацію розвитку льонарства та коноплянства  України.

Для того, щоб наблизити історичні сторінки розвитку нашого міста було організовано історико-екскурсійну локацію. Тут організаторам допомагали Сергій Швецов та працівники Лубенського краєзнавчого музею.

Працювала на фестивалі і зона ремісників (куратор Віталіна Глущенко). У її роботі взяли участь понад 30 учасників з нашого міста та 10 гостей з Києва, Решетилівки, Черкас, Опішні. Десять майстрів провели безкоштовні майстер-класи з використанням луб’яних матеріалів. Обговорили майстри й необхідність створення в Лубнах спілки ремісників.

Цікавим для відвідувачів був гастро-батл «СуперЛУБ-шеф». Декілька команд тут готували страви з використанням луб’яних культур. Відповідала за цю зону Людмила Таварницька.

А дітлахи на фестивалі мали змогу повчитися корисному на різноманітних майстер-класах, взяти участь в обрядових іграх, веселих стартах, ляльковому театрі. Щира вдячність за це Ользі Шевельовій, Наталії Босенко. та ГО «Живе село» (Оксана Олійник).

На галявині духовного розвитку( куратор Ольга Марченко) зацікавлені представники різних організацій, журналісти обговорювали питання духовного та культурного розвитку населення ріднокраю,  взаємин між батьками та дітьми, дозвілля дітей та підлітків. Локація «Vільна книга» спонукала людей повернутися до такої корисної звички – читати літературу.

Не залишилися без уваги тут і проблеми збереження природи, розумного використання енергії, пошуки шляхів екологічної безпеки. Розповідали про це працівники відділу економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету міської ради.

І весь час розважали гостей фестивалю та дарували справжню насолоду наші лубенські таланти – колективи міського будинку культури та музичної школи.  Щира вдячність від організаторів фестивалю Управлінню культури та мистецтв виконкома Лубенської міської ради.

Тож впродовж дня відвідувачі фестивалю могли знайти собі заняття до душі та отримати позитивні враження.

Міська рада сприятиме проведенню будь яких цікавих і корисних заходів на цій території. Адже в майбутньому планується  розвинути її саме як історико-культурну. Вже найближчим часом буде розроблено генеральний план її облаштування. До обговорення й участі обов’язково буде запрошено громадськість.  Адже не виникає сумнівів, що місту потрібна територія, куди можна було б прийти всією родиною, дізнаватися, щось нове, насолоджуватися природою, долучатися до історії, вчитися культурі відпочинку.

Організатори свята просять висловити особливу подяку людям, які доклали чимало зусиль до проведення свята. А саме:  Інні Сімініченко , Людмилі Таварницькій, Олені Перетятько, Валентині Васик, Наталії Босенко, Ользі Шевельовій , Марині Сацюрі, Виталині Глущенко, Алині Рабинковій, Наталії Михайленко, Сергію Швецову, Валентині Сімутенковій.

Відзначають своїх молодших помічників-волонтерів з бизнес школи "Нібіру". Серед них Лера Черниш, Шушан Коченян, Інна Косенко, Соня Мороз, Альбіна Кияшко, Тетяна Кисіль, Поліна Корташова, Катя Михайленко, Оксана Тараненко, Віка Гардусенко, Марія Олійник, Віра Іщук, Віка Таварницька, Юля Щербина.

А ще вдячність за підтримку та участь представникам церков «Відродження» та «Ковчег», дитячому центру «Надія», Василю та Надії Улішак, Олександрі Герасимовій, Бійцівському клубу «СІЧ», Світлані Пазич, Сергію Лисенко, студентам та викладачам Лісотехнічного коледжу, МГО «Євро-клуб Лубни» та багатьом іншим небайдужим лубенцям.

Підтримку в організації свята надали управління та відділи виконавчого комітету міської ради та особисто міський голова Олександр Грицаєнко.
Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua