Лубни прощаються з Іваном Прокоповичем Гончаровим

31 січня 2018 року пішов з життя наш земляк, Почесний громадянин Лубен, мудрий керівник і наставник, досвідчена людина  ІВАН ПРОКОПОВИЧ ГОНЧАРОВ.

Гончаров Іван Прокопович народився 5 жовтня 1924 року в селі Ново–Толучєєво Воронезької області (Росія) в сім’ї селянина. У 1941 році закінчив середню школу. У 1942 році вісімнадцятирічний юнак був призваний  до лав Червоної армії. Почалися фронтові будні.

У 1943 – 1944 рр. у складі військ Воронезького, І-го Українського фронтів брав участь у визволенні України від фашистських окупантів. По закінченню війни служив у лавах Радянської армії. Вийшов у відставку у званні майора.

Після військової служби працював у  господарських організаціях. З 1955 року Іван Прокопович займає різні відповідальні керівні посади. 

З 1962 року Гончаров І.П. працює в місцевих органах: заступником голови, головою райвиконкому, а після переведення м. Лубни в обласне підпорядкування – понад 15 років головою Лубенського міськвиконкому, тобто міським головою (1963 – 1965рр., 1972 – 1985рр.). У 1965 році закінчив Інститут народного господарства в м.Києві. за  спеціальністю економіст планування промисловості.

Був обраний депутатом Полтавської обласної ради 7 скликань, районного – 5, міської – 7. Протягом багатьох років очолював постійні комісії обласної ради: фінансово–бюджетну, капітального будівництва, комунально–побутового обслуговування населення. У 1985 році Іван Прокопович пішов на заслужений відпочинок.

Перебуваючи на пенсії Гончаров І.П. продовжує активну громадську діяльність. У 1987 р. організував і був першим головою міської ради ветеранів, активно співпрацював з якою до останніх днів. Очолював садове товариство, був активним дописувачем Лубенської міськрайонної газети «Лубенщина». За його ініціативи напередодні 1025-річчя заснування нашого міста вийшло в світ 2-х томне видання спогадів ветеранів місцевого самоврядування Лубенщини «Лубни на вітрах історії ХХ-ХХІ століть».

Період, коли Гончаров І. П. очолював владу в місті, – це час бурхливого економічного розвитку Лубенщини. Саме у 60–80 роки минулого століття Лубни було перетворено в сучасне місто, третє в області за економічним потенціалом і чисельністю населення. У цей час у декілька разів зросли обсяги  випуску промислової продукції. Було споруджено нові підприємства: м’ясокомбінат, завод залізобетонних виробів, хлібозавод, об’єднання УТОТ. Також було реконструйовано такі важливі підприємства в місті, як заводи: верстатобудівний, лічильних машин, хіміко–фармацевтичний, залізничні ремонтно–механічні майстерні; створена матеріально– технічна база десятків будівельно–монтажних і транспортних організації, комунальних служб міста. В цей час була повністю завершена електрифікація району, розгорнута газифікація його природним газом.

15 років Іван Прокопович займав відповідальну посаду міського голови. За цей  час у місті було збудовано міський будинок культури, будинок піонерів, Лубенський міський технікум лісного господарства, три середніх школи, дитячі садки на 1400 місць, дитячі спортивну й музичну школи, дитячу поліклініку, інші заклади торгівлі й громадського харчування, транспортного й побутового обслуговування, енергозбереження.

Значну увагу Гончаров І.П. приділяв зовнішньому вигляду тисячолітнього міста, оновленню його зеленого вбрання, зокрема закладено нові парки, створено понад 30 садово–виноградних товариств, впорядковано зони відпочинку на річці Сулі, споруджено декілька ставків, пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіальних дощок.

За величезний особистий вклад у розбудову міста, велику працелюбність, особисту скромність його поважали керівники підприємств і організацій міста, молодь,  мешканці Лубен.

За заслуги перед Батьківщиною Гончаров Іван Петрович нагороджений орденами: Трудового Червоного Прапора, Знак Пошани, Вітчизняної війни І ступеня, «За мужність»», нагороджений багатьма медалями, грамотами і відзнаками центральних, республіканських і місцевих органів, відомств і громадських організацій, Ветеран війни і праці, Почесний голова Лубенської міської ради ветеранів. Нагороджений Почесною грамотою організації ветеранів України.

Рішенням сесії Лубенського міськвиконкому від 16 вересня 2004 року Гончарову І.П. було присвоєно звання Почесного громадянина міста Лубен.

До останніх днів свого життя Іван Прокопович жив турботами свого міста, переймався долями людей, передавав свій життєвий досвід та ділився мудрістю.

З життя пішла справжня ЛЮДИНА, людина – історія, людина - епоха.

Висловлюємо щирі співчуття його рідним та близьким, учням та колегам, усім, хто знав та працював з Іваном Прокоповичем. Разом з його родиною, друзями й знайомими, сумують всі лубенці. Світла пам’ять про нього назавжди залишаться в наших серцях. Царство Небесне.

 Міський голова Грицаєнко О.П, Пивовар О.Д., Кривець Ю.Ф. депутати міської ради, члени виконавчого комітету, працівники апарату виконавчого комітету, члени міської ради ветеранів та ветерани органів місцевого самоврядування

 

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua