Лубни відзначили День Незалежності України

О 16 годині у парку культури і відпочинку "Центральний" розпочалися народні гуляння "Відсвяткуємо День Незалежності разом". У програмі на лубенців та гостей міста чекав фестиваль "Неповторна краса вишиванки".

Свої самобутні вироби – вишивані різною технікою українські сорочки, рушники, серветки представили знані, професійні майстрині та вишивальниці, які опанували це народне мистецтво порівняно нещодавно. Проте, усі барвисті вироби, що демонструвались чарівними моделями, відрізнялися високою технікою виконання, якістю, неповторними та вигадливими візерунками.

А усі представлені роботи оцінювала колегія: заслужений майстер народної творчості Ольга Закорко, майстриня ручної вишивки Любов Стрілковська та дослідник народної творчості Любов Величко. Тож поважна колегія відзначила всіх авторів робіт, а особливо творчість мисткині Ганни Гойди (моделі Настя Дацюк та Настя Бувалець) – у номінації "Зберігаємо традиції". Родину Людмили та Тамари Бірюкових, з доробку яких було представлено 25 вишиванок – у номінації "Родинне дефіле". Не менш здивували роботи сім’ї Путренків, також Алли Остапченко, яка завітала з  донькою Аріною. Новий український вишитий стрій вправно продемонстрували Вікторія та Денис Титови разом з дідусем Олександром Ковалєровим, а вишила моделі для показу мама дівчаток.

У номінації серед школярів "Юні українці" вразили "шедеври" Ірини Сайко, Олександри Журенко (білим по білому) та Івана Сіренка. І перелік імен талановитих авторів можна б було ще довго продовжувати, як і говорити про їхні неповторні вироби.

Загалом роботи усіх учасників фестивалю вишиванок було гідно відзначено та поціновано, а сам захід став яскравою подією і привернув увагу багатьох.

Разом з тим, поряд, у парку культури і відпочинку "Центральний", запрошували до художньої майстерні "Квітка, що посміхається", на патріотів чекала творча галявина "Я люблю Україну". А працівники  Лубенського музею запропонували ретро- фотомандрівку "Лубни: погляд крізь час". Не можна було пройти і повз  фотовиставки "Щасливі люди щасливої країни", не взяти участь у мистецьких майстер-класах, не зробити світлину на пам’ять у фотозоні, не скуштувати страв української кухні, тощо.

Активно, креативно долучилися до патріотичного заходу ДНЗ №1,3,5,8,9,10,17, які підготували багато фантастичних поробок, виставок робіт педагогів та їхніх вихованців, різноманітних панно, картин з бісеру, інших матеріалів, а також запрошували долучитися до майстер-класів усіх бажаючих. Цікаві локації презентували працівники міської  дитячої та дорослої бібліотек. Поряд вабили око творчі роботи майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Не стояли осторонь і мікрорайони Лубен, які теж мали чим дивувати.

Вже о 18.00 годині на сцені, біля фонтану, розпочався cвятковий концерт творчих колективів міста "З днем народження , Україно!".

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

Молодіжні сайти

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua