Мікрорайон №1 в гостях у козаків


Отаман козаків Сергій  Тимошенко разом з підлеглими козаками (всі в однаковій формі одягу) привітно зустрічають екскурсію з Лубен, тримаючи в руках вимпели вільних козаків. В свою чергу ми даруємо їм запашну лубенську паляницю й чудовий букет квітів.

Родове дерево нащадків вільних козаків роду Тимошенків відслідковується з 1510 року, а по перепису 1859 року бачимо фото кожного представника різних поколінь цього роду: прапрадід Петро, прапрадід Василь, прадід Володимир, дід Валерій, сьогоднішній отаман Сергій Тимошенко. А чи буде продовження далі цього роду? Так, звичайно. Воно продовжується вже сьогодні, бо отаман має двох синів - козаків, які є його підлеглими: Сергій і Валерій. Доречі Сергій Сергійович є сотником сіл Мацківці і Мацківська Лучка. Як і всі козаки, він має вишиту грамоту з присягою - зобов’язанням боронити честь і свободу, а внизу підпис його батька - отамана Сергія Тимошенка.

На території козацького стану - пам’ятник видному козаку з вусами, чубом - оселедцем і написом:

... Душу, тіло

Ми положим

За нашу свободу

І покажем,

Що ми браття

Козацького роду...

Біля пам’ятника в глиняному горщику стоїть земля, привезена з Чигирина Чернігівської області, місця, з якого розходяться козацькі дороги по всій Україні.А на кругу куреня вільних козаків зображена червона калина - символ нашої рідної України, і розірваний цеп - символ свободи.

І ось кульмінаційний момент: всіх запрошують до "Козацької Чайки", яка причалена до берега й похитується на хвилях нашої річки Сули. Виготовлений човен розміром завдовжки 12 метрів і шириною близько 2,5 метри з макету справжніх козацьких човнів. Тож сідаючи в нього, ніби поринаєш в ті далекі часи, коли козаки боронили водні простори й летіли на своїх човнах, ніби на крилах. Доречі, нашу мацківську "Козацьку Чайку" змайстрував батько Сергія Тимошенка - Валерій Володимирович, інвалід І групи і залишив її в користування не одному поколінню своїх нащадків, бо козацькому роду - нема переводу!

За 2 роки на розкішній "Чайці" мали змогу покататися більше 600 чоловік, більшість з них діти-сироти, діти-інваліди, діти з неблагополучних сімей. Пощастило в цьому і нам, пенсіонерам - активістам мікрорайону №1, головам вуличних і будинкових комітетів, які працюють на користь нашої лубенської громади. А нова зустріч - це кращий засіб від самотності. Тож прогулянка по Сулі, смачний куліш, українські пісні - все це  додало настрою і оптимізму. А без пісні в Україні не буває свята!

Отаман козаків Сергій Тимошенко розповів, що крім екскурсій - відпочинків, вони проводять по 3-4 різноманітні заходи кожного місяця, проводили День Українського козацтва, День донора, де всі козаки добровільно здавали кров дітям, які потребують термінового лікування в стаціонарі.

За розвиток українського козацтва, вагомий внесок в підтримку лубенської громади Головний отаман України привіз і вручив від імені Президента грамоту лубенському отаману Сергію Валерійовичу Тимошенку.

Від імені всіх присутніх Наталія Сухонос подякувала за змістовну розповідь, гарний відпочинок в курені вільних козаків отаману Сергію Тимошенку і всім козакам, а також голові сільської ради Дзюбі Миколі Антоновичу, за його благодатні мацківські землі, на яких розташувався козацький стан і за гостинність, з якою вони приймають кожного відвідувача.

Проводжаючи всіх, Сергій Тимошенко сказав: "Душу людини, її серце - змінити не можна. Бо ми козацького роду!".

 

 

Член жіночої і ветеранської

ради мікрорайону №1

Тамара Гончаренко

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

Молодіжні сайти

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua