Міський голова провів пресконференцію для місцевих ЗМІ

Розпочав міський голова з того, що підвів підсумки минулого 2019 року, зазначивши, що фінансування основних галузей Лубен виконано на 100%, для окремих напрямків виділялися додаткові  30-35 млн. грн. Лише бюджет розвитку склав 30 млн.грн. і спрямований він на проведення капітальних ремонтів та будівництва, а також на реконструкцію різних об’єктів. 

Характеризуючи промислову галузь, Олександр Петрович зауважив, що найкраще спрацювали підприємства ТОВ "Грейд-плюс", ПАТ "Лубнифарм", ПП"Лубнимаш", ТОВ "Лубенський молочний завод" та інші. Не дивлячись на те, що таких, на жаль, небагато у Лубнах, проте їм вдається гідно утримувати позиції у нелегких сучасних умовах ринку та конкуренції. А відтак, від реалізації промислової продукції бюджет міста отримав приблизно 2 млд. грн. І є оптимістичні сподівання, що обсяги вироблення промислової продукції не зменшаться, а всі економічні труднощі лише перехідний період до позитивних змін.

           Освітня галузь надихає  успіхами вихованців та здобутками вчительсько-педагогічних колективів. Загалом у школах Лубен навчається близько 5 тис. учнів, а в дошкільних навчальних закладах виховується 1,5 тис. дітей. Очікується, що кількість та наповнюваність освітніх закладів зросте у зв’язку з впровадженням реформи в  галузі, що передбачає створення опорних закладів та в результаті укрупнення районів.

Крім того, у Лубнах успішно функціонують заклади освіти І-ІІ рівнів акредитації, влада міста робить все можливе, аби підтримати їх, сприяти зміцненню матеріально-технічної бази, комп’ютеризації, встановленню спортивних майданчиків зі штучним покриттям, подальшому розвитку та модернізації.

Великих зусиль докладається для того, аби зберегти професійно-технічну освіту в Лубнах, яку не можна втрачати, оскільки попит на виробничі професії, як показує практика, лише зростає, і про це ведуться перемовини на рівні Міносвіти.

Створені "Центр інклюзивної освіти" та  міський "Центр реабілітації для дітей-інвалідів" теж охоплюють великий спектр важливої і дуже необхідної, фахової роботи з дітьми. Зокрема останній відкритий також і для мешканців ОТГ та сусідніх районів. Тому таку практику слід продовжувати, а отже і фінансову підтримку цього закладу теж.

Стосовно галузі охорони здоров’я. ЇЇ реформа поступово реалізовується, звісно, не без труднощів та проблем. У результаті ж планується, що в області буде лише 1 госпітальний округ. Щодо Лубенської комунальної лікарні, то закріплені за нею функції  вторинної ланки залишаються, управління охорони здоров’я виконкому намагається робити все можливе аби перехід від звичного до нового стилю роботи лікувальних закладів для пацієнтів був максимально безболісним. Так, вже затверджено проєкт реконструкції приймального відділення інтенсивного лікування, планується придбання апаратів МРТ та КТ, модернізація інших відділень, тощо.

Багато завдань та зобов’язань у напрямку надання різного виду послуг покладено на комунальну галузь міста, на фінансування якої в бюджеті закладено 5 млн. грн. Минулого року було придбано нову техніку, у 2020-му планується купити грейдер, процедура  проведення тендеру вже оголошена.

          Багато претензій та вимог у мешканців міста виникає до таких комунальних підприємств, як ОКВП ТГ "Лубнитеплоенерго", КП "Лубни-водоканал",  ВАТ ПОЕ ф"Полтаваобленерго" у частині встановлення розміру тарифів та якості надання послуг. Проте, влада міста не завжди може вплинути на вищезгадані установи, обласного підпорядкування  та вирішити всі проблеми одразу. Поряд з цим  у  намірах модернізувати КП "Лубни-водоканал" і  лише для проєктування та підготовчих робіт з  модернізації водопровідного господарства на сесії міської ради виділено 2 000 000 гривень. Крім того, очікується  отримання  гранту та кредиту  в 1 000 000 євро від міжнародних організацій.

Відзначив Олександр Петрович і активність громадських  організацій у житті міста, зокрема у благодійній діяльності, вирішенні актуальних питань соціальної сфери, наданні допомоги малозахищеним сім’ям, дітям-сиротам, участі у суспільно-корисній праці, тощо.

А щодо планів та перспектив на майбутнє, то їх, звісно, багато, і зокрема у галузі будівництва: зведення двох багатоповерхових житлових будинків по вулиці Монастирській, де вже виділено для цієї мети земельну ділянку. Далі термомодернізація ДНЗ №9 та №3, заміна тротуарної плитки біля ДНЗ № 17 та багато іншого.

Крім того, давно розпочато реконструкцію стадіону «Центральний», за проєктом у цьому році там буде встановлено новий тенісний корт з сучасним покриттям, нові тренажери, освітлення та огорожу.

Багато також планується зробити для розвитку та підтримки владою міста інших галузей, програм, ініціатив, нових цікавих проєктів, про що коротко розповів присутнім журналістам Олександр Грицаєнко, відповідаючи на їхні різнопланові запитання. А вони стосувалися здебільшого встановлення баків для роздільного збирання сміття, стану маршрутних таксі та можливості придбання муніципального пасажирського транспорту, закінчення будівельних робіт на зливній станції, долі будівлі на території парку ім. Донченка, а також стану мосту, що по  вулиці Метеорологічній та багато інших актуальних питань.


 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

Молодіжні сайти

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua