На відкритті персональної виставки Олега Литвинова

17 березня в галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею відбулося відкриття персональної виставки живопису та графіки члена НСХУ Олега Литвинова. Гарним доповненням до свята стали виступи учнів Лубенської музичної школи: дуету у складі Іллі Кучерука та Насті Ватулі, а  також  Влада Зілінського (викладач Лариса Потенко). На відкриття завітали учні школи № 1, у якій навчався Олег Литвинов.

       З вітальними словами виступив начальник управління культури і мистецтв виконкому Лубенської міської ради Юрій Литовченко, побажавши Олегу Литвинову успіхів, а також згадав про творчість молодшого брата художника Олександра Литвинова, якого вже немає з нами. До нього приєднався директор Лубенського краєзнавчого музею Віктор Верещака. З теплими словами вдячності за миті зустрічі з прекрасним до митця звернулася майстер декоративно-прикладного мистецтва Лариса Моравська-Шебалкова. Член НСАУ Микола Босенко згадав батька Олега Литвинова – Аркадія Петровича Литвинова, який виховав в свій час багато талановитої молоді і зазначив, що потрібно пам’ять цієї людини увіковічнити у нашому місті, встановивши меморіальну дошку. Насамкінець художник Олег Литвинов поділився своїми спогадами про наше місто, про свою творчість, що, можливо, відразу не буде зрозумілою непідготовленому глядачеві.

Народився Олег Литвинов у 1957 році на Полтавщині в м. Лубни. Батько – шкільний учитель малювання і креслення, мати – домогосподарка.

Перші художні навички набув у батька – Аркадія Петровича Литвинова. Навчаючись у середній загальноосвітній Лубенській школі №1, протягом шести років відвідував художню школу та ізостудію, де під керівництвом заслуженого діяча культури  України Семенюти Василя Івановича вдосконалювався як майбутній художник. Живописні пейзажі Полтавщини благодатно розвивали в підліткові гармонію людини і художника з природою.

Після служби в лавах Радянської Армії продовжив навчання в театральному-художньому училищі м. Одеси (1979 рік, спеціальність – художник-постановник театру). Захоплення з дитинства художньою літературою, глибоке вивчення історії та костюма, а також обрана професія вплинули на більш графічну реалізацію літер, асоціацій, на зображення образів. В 1979 році Одеський літературний музей закупляє для свого фонду декілька ілюстрацій Литвинова О.А., і він бере активну участь в Республіканській виставці мистецтва книги в м. Києві.

Уже на третьому курсі училища відбулась перша персональна виставка Олега Аркадійовича в м. Одесі. З 1982 року починається інтенсивна видавнича діяльність в Одесі і Києві як графіка-ілюстратора.

Ось неповний перелік видань з його ілюстраціями: А.Міцкевич «Пан Тадеуш»,    Д. Дефо «Робінзон Крузо», О. Купрін «Гамбрінус», М.В. Гоголь «Вій», «Казки народів світу».

У 1982 році закінчив театрально-художнє училище. З 1987 року Литвинов О.А. – член Спілки художників України.

Основні персональні виставки (близько 30) за час всієї творчої роботи: 1982 р. – м. Одеса, «Будинок актора»; 1992 р. – м. Одеса, «Музей західного та східного мистецтв»; 1995 р. – м. Мюнхен, м. Цюріх, «Кунстательє»; 1997, 2002 р. – м. Москва, «Артманеж».

З 1985 року живопис займає почесне місце в творчості Литвинова О.А. ,  його вже можна вважати  не тільки професійним творцем в області станкової графіки, гравюри, ілюстрації, але й живопису.

За останні 30 років створив понад 100 полотен. Серед них – багатофігурні живописні роботи в кращих традиціях майстрів, які продовжують і трансформують класичні напрямки ( масштабні роботи олією на полотні, сюжети – релігійні, міфологічні, тематика Старого і Нового заповітів).

Картини і графічні роботи знаходяться в Одеському літературному музеї, в зібранні «Арт інтернет центру» (м. Цюріх),  в галереї Валентина Рябова (м. Москва), в зібранні Міністерства культури України та в приватних колекціях США, Німеччини, Голландії, Бельгії, Франції, Швейцарії, Гонконгу, Росії та України.

Основні живописні твори: поліптих «Апокаліпсис», триптих «Страшний суд», «Христос перед Пілатом», «Голгофа», «Тріумф смерті», «Взяття Христа під варту», «Викрадення Європи», «Діана і Актеон».

В галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею персональну виставку Олега Литвинова представлено вперше.
Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua