Наукова конференція до 150-річчя від дня народження Сергія Кульжинського.

11 травня у міській бібліотеці  відбулася наукова конференція, присвячена 150-річчю від дня народження відомого музейника, зачинателя вивчення наукового  писанкарства в Україні Сергія Кульжинського. Захід відбувся за підтримки керівництва, управлінь культури  області та Лубен, краєзнавчих музеїв Полтави та нашого міста.

Гостей обласного краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського вітали начальник управління культури та мистецтв Юрій Литовченко,  його заступник Світлана Васюк, директор Лубенського  краєзнавчого музею  Віктор Верещака, працівники галереї, бібліотеки, місцеві  історики, краєзнавці.

Відкрив наукову конференцію начальник управління культури та мистецтв Юрій Литовченко, який  коротко розповів про продовження  співпраці з науковцями  Полтавського краєзнавчого музею та відзначив  актуальність досліджуваної теми, а також представив присутньому загалу  гостей та надав слово директору Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського Олександру Супруненку.

Олександр Супруненко -  кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, заслужений працівник культури України, давно займається дослідженням Лубенщини, її старожитностей та відомих постатей нашого краю. Тема ж конференції пов’язана безпосередньо з надбанням  відомого музейника Кульжинського – це продовження  цікавих наукових досліджень групи фахівців з Полтави та самого пана СУпруненка.

Так у програмі конференції звучали цікаві доповіді: « Сергій  Кульжинський: музейник, етнограф і педагог (до 150-річчя від дня народження)», « Маловідомі факти до біографії С.К. Кульжинського і К.М. Скаржинської», «Писанка в патріаршому музеї Полтавщини»,  «Трансформація орнаментації писанок і кераміки у Полтавській губернії: думки кінця XIX», «Серветки XVIII – XiX століть з колекції К.М. Скаржинської» та інші.

Зараз робота над науковою працею «Сергій  Кульжинський: музейник, етнограф і педагог (до 150-річчя від дня народження)», триває, вона вже зацікавила багатьох дослідників, істориків та краєзнавців, а також лубенців.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua