Обережно - бурульки!

Багато задоволень обіцяє зима. Однак щоб уникнути неприємностей, необхідно дотримуватися певних правил безпечної поведінки у зимовий період. Кожного року ми стикаємося з небезпекою, яку таять в собі дахи будинків у зимовий період. Ця проблема, у буквальному розумінні, нависає над нами та представляє серйозну небезпеку для нашого здоров’я, а також для здоров’я наших близьких.

Теперішні зими надто непередбачувані: то тиждень на вулиці плюсова температура, то люті морози та заметілі. У період відлиги, сніг робиться дуже важким, з’являються бурульки. У нічний час бурульки замерзають, а вдень вони знову тануть та падають вниз, та при падінні можуть, у кращому разі, пошкодити фасад, машини, які припарковано біля будівель, а в гіршому вбити або травмувати людину. Такі випадки в зимовий час не рідкість. Кожен з нас ходить під бурульками та сповзаючими глибами снігу, розвішеними на дахах будівель у період танення бурульки можуть ламатися та падати, це небезпечно для пішоходів. Тому щоб людині уникнути цієї небезпеки слід дотримуватися певних правил при пересуванні вулицями міста у зимовий період.

Бурулька – це крижаний сталактит, який утворюється на краях нависаючих предметів, на скельних виступах, берегових обривах, проводах, галузках дерев і т.д., а також у підземних порожнинах гірських порід при пошаровому наморожуванні повільно стікаючої або капаючої води. Бурульки звичайно мають конусоподібну форму з вершиною діаметром кілька міліметрів унизу. Сильні снігопади та зміни температури сприяють утворенню бурульок на покрівлях споруд.

У міру того як вода стікає вниз по крижаній оболонці, частина її замерзає, і бурулька, що утворилася, починає розширюватися. Інша вода приєднується до звисаючої краплі. Поступове замерзання води по краях призводить до розширення бурульки. Якщо крапля стає занадто великою (більше 5 мм в діаметрі), вона падає, проте незабаром тала вода утворює нову краплю. Поки існує притока талої води, бурулька розширюється і подовжується. Кінчик же бурульки, діаметр якого визначається розміром звисаючої краплі, залишається вузьким.

У період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинків та біля високих дерев. Спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів та снігових мас. Необхідно триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху.

Бурулька, що летить з висоти може травмувати або навіть вбити людину. Від легкої гематоми до травм з летальним кінцем. До таких наслідків може привести бурулька, що впала на голову. Складність травм залежить від розмірів крижаної глиби. Найбільше небезпечні їх загострені кінці. Враховуючи те, що бурулька контактує з головою гострим кутом, ушкодження голови може бути досить значне. Починаючи від ушкодження м'яких тканин у вигляді забиття та закінчуючи проникненням в порожнину черепа. Ушкодження кісток черепа – може викликати внутрічерепні крововиливи.

Необхідно пам’ятати, що найчастіше бурульки утворюються над водостоками, тому місця фасадів будинків бувають особливо небезпечні. Їх необхідно обходити стороною. Крім того, звертайте увагу на обмерзання тротуарів. Зазвичай найтовстіший шар льоду як правило утворюється під бурульками.

Варто дотримуватися обережності та по можливості не підходити близько до стін будівель. Завжди звертайте увагу на огороджені ділянки тротуарів та ні в якому разі не заходьте в небезпечні зони.

 

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ ТА УВАЖНІ В ЗИМОВИЙ ПЕРІОД, НЕ ХОДІТЬ ТА НЕ СТІЙТЕ ПІД ДАХАМИ БУДИНКІВ! ЗАВЖДИ ПАМ’ЯТАЙТЕ

ПРО НЕБЕЗПЕКУ!

 

Снігопади та потепління можуть викликати схід снігу з дахів будівель. Схід снігової маси, що скупчилася на даху, дуже небезпечний!

Крім дахів будинків, небезпеку падіння льодових утворень та снігових мас і травмування людей, можуть створювати лоджії і балкони, де нагромадилися сніг і лід.

Як правило, така маса неоднорідна за своїм складом та містить як рихлі маси підталого снігу, так і шматки криги, що злежався, часто значного об’єму і маси.

Особливу небезпеку бурульки, льодові нарости та снігові шапки становлять у місцях масового скупчення людей та на вузьких вулицях, де тротуари близько прилягають до будинків.

Одним з чинників, що запобігають утворенню бурульок та сходу сніжних мас, є регулярне і своєчасне видалення снігу з дахів. За відсутності снігу бурулькам просто нема з чого утворюватися, а значить люди внизу – у безпеці.

При виявленні бурульок, що висять на даху вашого будинку, необхідно звернутися в обслуговуючу організацію. Працівники комунальних служб повинні відреагувати на ваше повідомлення.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок необхідно дотримуватися заходів безпеки:

1.  Не наближатися до будівель, з яких можливий схід снігу, падіння бурульок, не дозволяти цього дітям.

2.  При виявленні бурульок, що висять на даху вашого будинку, необхідно звернутися в обслуговуючу організацію. 

3.  Звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.

4.  За наявності огорожі небезпечного місця не проходити через нього. 

5.  Якщо на тротуарі видно сліди снігу, який тільки що впав, або крижані горбки від води, що крапала з бурульок, це вказує на небезпеку цього місця.

6.  Обов’язково попереджайте про небезпеку дітей.

7.      Власникам автотранспорту радимо не припарковувати свої автомобілі близько біля багатоповерхових будинків.

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ МІСТА!
НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО НЕБЕЗПЕКУ У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД.

При пересуванні вулицями міста не забувайте попереджати про небезпеку інших пішоходів!

 

ВИКОНАННЯ ЦИХ ПРАВИЛ ЗБЕРЕЖЕ ВАМ ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ!


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua