Роз’яснення ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго"

Чимало обурень та запитань виникло у лубенців, коли у поштових скриньках виявили нові рахунки за опалення.  Споживачі послуг звертаються з рядом питань до адміністрації ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго», на найбільш поширені питання підприємство надало наступні роз’яснення.


Чому споживачі послуг по централізованому опаленню отримали рахунки на оплату за серпень?

Минулий опалювальний сезон став першим, коли мешканці будинків необладнаних лічильниками теплової енергії повинні були сплачувати за централізоване опалення лише в період фактичного надання послуг. Такий порядок розрахунків викликав незадоволення значної частини споживачів, мовляв не має коштів, щоб за опалення в повному обсязі сплачувати взимку. Тому частина населення традиційно продовжує сплачувати в між опалювальний період за послуги надані взимку 2014-2015 років. Майже 23 відсотків споживачів здійснює авансові платежі в рахунок оплати за послуги з централізованого опалення, що будуть надаватись в наступному опалювальному сезоні.

Направлення рахунків на попередню оплату викликане змінами внесеними в ряд Законів України, які регламентують  виробничу діяльність підприємства, умови постачання природного газу, порядок розрахунків та інше.

В Законі України «Про теплопостачання» була прописана норма, яка забороняла відключати котельні від газопостачання в опалювальний період. З червня 2015 року ця норма вилучена. Натомість змінами Закону передбачено припинення газопостачання котелень у разі порушення підприємствами теплопостачання строку розрахунків за фактично спожитий природний газ. Договором на поставку природного газу передбачено, що підприємство повинно проводити оплату шляхом 100 % вартості спожитого природного газу в поточному місяці. Джерелом надходження коштів для розрахунку за спожитий природний газ є надходження від споживачів теплової енергії. У зв’язку з тим, що порядок розрахунків за теплову енергію передбачає оплату до 20-го числа місяця наступного за розрахунковим, виникає так званий «касовий розрив». Тобто підприємство отримає кошти в наступному місяці для оплати  за газ, що був використаний в поточному місяці.

З метою зменшення фінансового навантаження безпосередньо у період опалення та рівномірного розподілу платежів у календарному році, в серпні 2015 року підприємство направило рахунки на оплату послуг в між опалювальний період всім споживачам послуг з централізованого опалення. В рахунках вказана рекомендована сума авансового платежу в розмірі 50 % від місячного нарахування в опалювальний період. Авансовий платіж надасть змогу рівномірно проводити оплату без побоювання утворення заборгованості на кінець наступного опалювального періоду. Отримавши рахунки на попередню оплату споживач може сплатити вказану суму або сам, на свій розсуд визначити суму авансового платежу відмінну від суми вказаної в рахунку та провести авансову оплату. У зв’язку із внесенням змін у порядок призначення пільг і субсидій, в направлених рахунках сума авансового платежу не зменшена на суму призначених пільг і субсидій.

Адміністрація ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» щиро вдячна мешканцям міста, які вчасно розраховуються на надані послуги і проводять попередню оплату на наступний опалювальний період. Але на жаль значна частина споживачів невчасно розраховуються за надані послуги. Станом на 01 липня 2015 року заборгованість населення міста за спожиту теплову енергію становить – 4864,8 тис. грн.  

З метою своєчасного початку опалювального сезону, користуючись нагодою, звертаємось до споживачів, які мають заборгованість за опалення, не чекаючи викликів до суду  розрахуватись з ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго» в найкоротший термін. За інформацією, щодо нарахування та оплати послуг звертайтесь за тел. (05361) 6-16-29.

Яка повинна бути тривалість опалювального періоду?

Тривалість опалювального періоду не визначається підприємством самостійно чи за пропозицією населення. Відповідно до «Правил надання послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення», рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається виконавчим комітетом міської ради виходячи із кліматичних умов згідно з будівельними  нормами і правилами технічної експлуатації, нормами санітарного законодавства та іншими нормативними документами. Постановою Кабінету Міністрів України № 151 від 17.02.2010 року встановлено, що опалювальний сезон починається якщо середньодобова температура зовнішнього повітря протягом трьох діб становить нижче 8 0С і відповідно закінчується, коли температура протягом трьох діб становить вище  8 0С. Опалювальний сезон 2014-2015 років розпочався 22.10.2014 року а закінчився 12.04.2015 року.

3. З метою соціального захисту населення, у зв’язку із підвищенням вартості на комунальні послуги продовжує діяти програма житлових субсидій та  передбачена компенсація додаткових витрат на оплату послуг з централізованого опалення та централізованого гарячого водопостачання.

З 01 жовтня 2014 року впроваджені нові соціальні норми, у межах яких надаються субсидії та компенсації:

норма  житла для централізованого теплопостачання – 13,65 м2 опалювальної площі на одну особу та додатково 35,22 м2 на домогосподарство;

для користування послугами з централізованого постачання гарячої води – 1,6 м3 на одну особу.

Порядок призначення житлових субсидій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 року № 106. Для призначення субсидії необхідно звернутись із заявою до відділу субсидій за адресою: вул. Радянська, 9. У заяві затвердженого зразка заявник зазначає на  які види житлово-комунальних послуг він просить призначити субсидію.

Щодо встановлення теплових лічильників.

Інвестиційною програмою підприємства, яка знаходиться на затвердженні в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг передбачаються кошти на встановлення приладів обліку теплової енергії, але обсяг їх обмежений. Крім того для придбання лічильників необхідні обігові кошти. Заборгованість споживачів не дає можливості в повному обсязі виконати заходи передбачити інвестиційною програмою. Тому за рахунок підприємства теплові лічильники будуть встановлюватись в першу чергу в будинках по яких відсутня заборгованість за опалення та гаряче водопостачання.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Комунальні підприємства ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго" Роз’яснення ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго"

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Комунальні підприємства ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго" Роз’яснення ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго"

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua