Пам’ятати про подвиг героїв-інтернаціоналістів

15 травня біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам влада  та громада Лубен вшанували загиблих у кривавій війні, героїв-земляків.  Цього року минає вже 28-ма річниця виведення військ з Афганістану. На заході виступив перший заступник міського голови Олександр Шингарій, була присутня керуючий справами виконкому Маргарита Комарова, представники «Лубенської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану», члени їхніх родин,  громадські організації.

Відомо, що виведення  військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА.

Участь у війні взяли 160375 військовослужбовців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Серед них і 4  наших земляків рядовий Тараненко, молодший сержант Шульга, прапорщик Васик, старший лейтенант Ластовецький, яким не судилося повернутися до рідного міста. Проте, пам’ять про їхній подвиг житиме вічно у серцях та спогадах  рідних, побратимів, прийдешніх поколінь - усіх українців.

Таким зверненням розпочав свій виступ перед присутньою громадськістю голова «Лубенської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану» Валерій Биченко, який оголосив хвилину мовчання, що нею у глибокій шанобливості та скорботі вшанували невмирущу пам’ять загиблих земляків Лубенщини, воїнів-інтернаціоналістів, які гідно виконали свій чоловічий обов‘язок.

Про важливість збереження нетлінної  пам’яті, що її  потрібно передати у спадок прийдешнім поколінням, про подвиг лубенців, які й зараз стоять на захисті кордонів нашої держави, про тверду віру у чергову перемогу всього українського  народу говорив біля пам’ятного знака перший заступник міського голови Олександр Шингарій.

На короткому мітингу виступили голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко та  голова районної ради Григорій Угляниця, які вручили ветеранам давно минулої, але не забутої війни, відзнаки з нагоди події.

Завершився мітинг покладанням квітів до пам’ятного знака, після чого усі присутні сфотографувалися.

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua