Пам’яті Героїв Небесної Сотні

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні – дня, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, у вітринах галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького  відкрилася фотовиставка. Цього року виповнюється 5 років від дня трагічних подій.

Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час під час Революції Гідності (листопад 2013 – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесної Сотнею». О 22:17 верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до гибелі мирних громадян України», низка представників влади заявила про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції Гідності.
Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua