Пам’ятні заходи, з нагоди 25-ї річниці аварії на ЧАЕС

Розпочалися вони пам’ятною ходою учасників ліквідації наслідків аварії, керівників міста й району, простих лубенців, молоді міста від площі Ярмаркової до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на вул. Монастирській. У заходах взяв участь керівник апарату – заступник голови Полтавської облдержадміністрації Валерій Пархоменко. А мітинг, який розпочався біля цього знаку був надзвичайно багатолюдним, емоційним, схвильованим. Бриніли сльози в голосі ліквідатора аварії на ЧАЕС, голови райдержадміністрації Віктора Алєксєєнка. А міський голова Олександр Грицаєнко у своєму виступі зазначив: «Мабуть то доля, чи історія розпорядилися так, що Лубни завжди ставало форпостом у боротьбі з ворогом». Ось і в квітні 1986, весь склад Чапаєвської дивізії, багато луб енців без сумнівів і зайвих слів стали на захист спокою громадян не тільки нашої держави, а й всього світу.

На мітингу говорили учасники тих подій, голови міського та районних осередків «Союз Чорнобиль Україна» Віктор Костюк та Василь Куксань, але всіх слів забракло б виразити той біль, який чаївся в очах багатьох присутніх на мітингу вдів, дітей, рідних тих ліквідаторів, чиї імена назавжди викарбовано на стіні пам’яті поруч із знаком. Урочистою ходою пройшли учасники мітингу до колишнього штабу Чапаєвської дивізії, звідки 25 років тому вирушали вони на нелегкі випробування. А потім попрямували до Мгарського Спасо-Преображенського монастиря, де відбулася панахида за померлими учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС. Сумно усвідомлювати, що так довго лунають імена тих мужніх людей, що вже навіки полишили цей світ. Їх додається, нажаль, мало не кожен день. Кожен 6-й ліквідатор Полтавщини – лубенець. Панахида завершилась. Залишилися капати восковими сльозами поставлені свічки, а колона учасників рушила Алеєю слави до Зажур-гори. До скорботного пам’ятника лягли корзини квітів, а друзі-побратими залишилися пам’янути своїх товаришів солдатською кашею. На честь героїв тих подій шумлять сьогодні молодими зеленими листочками берізки. Багато їх тут виросло за 25 років. І сьогодні те страшне лихо нагадало про себе аварією на Фукусімі.

Та все ж мабуть символічно, що 25-та річниця трагедії співпала з світлою седмицею Христового воскресіння. І вірять лубенці, що перестануть так боліти рани Чорнобилю, воскресне Україна й у кожну домівку прийде мир і злагода.Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

Молодіжні сайти

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua