Пам'ять про героїзм бійців 25 стрілецької дивізії в наших серцях буде жити вічно!

У складі делегації були: Гузь Петро Олександрович – Голова Громадської організації "Ветеранів 25-ої гвардійської мотострілецької Синельниковсько-Будапештської Червонопрапорної орденів Суворова, Богдана Хмельницького дивізії імені В.І.Чапаєва», Пивовар Олексій Дмитрович – Голова Лубенської міської ради ветеранів, Северин Юрій Семенович – секретар ГО ветеранів 25 мсд.

Делегацію зустрів сільський голова села Таранівка Юрченко Юрій Володимирович. Урочистості розпочалися біля меморіалу Героям-Широнінцям 04 травня 2018року.

На свято прибули керівники органів влади, депутати і керівники ветеранських організацій зі Зміївського району Харківської області і з міста Харків.

Першою до слова була запрошена Голова Зміївської районної ради Тимофєєва Тетяна Володимирівна.

Вона коротко розповіла про великий подвиг солдат взводу Петра Широніна. Гості і односельчани уважно слухали кожне її слово. І в уяві багатьох односельців оживали події 75- річної давнини. Ми бачили на людських обличчях і сум скорботу. Люди знають ціну подвигу солдата і ціну Великої Перемоги над нацизмом.

Її слова звучали і просто, і проникливо, і їм було місце у серці кожного патріота України. Всі виступаючі із сумом і печаллю розповідали про безприкладний подвиг взводу Широніна, про бій у села Соколово чеських героїв, про лихоліття періоду окупації, яке принесла війна народу Зміївщини.

Було надано слово Голові Ради ветеранів 25-ої  дивізії імені В.І.Чапаєва», керівнику делегації від міста Лубни, Гузь Петру Олександровичу.

Петро Олександрович розповів присутнім деталі бою бійців взводу Петра Широніна 05 березня 1943 року,  розповів про те,  як позиції взводу Широніна Петра Миколайовича атакували 35 німецьких танків і бронемашин,  що бійці  вогнем протитанкових рушниць, гранатами і пляшками з запалювальною сумішшю знищили 16 танків і бронемашин  і вогнем з кулеметів і пістолетів-кулеметів знищили понад 100 ворожих солдатів.

У вирішальний момент бою бійці взводу Андрій Скворцов, Іван Сєдих і Василь Павлов обв’язали себе гранатами і кинулися під ворожі танки, жертвуючи своїми життями.  Їх було тільки  25. У живих залишилося тільки 5 чоловік. Всі 25 осіб із взводу Широніна були удостоєні звання Героїв.

Петро Олександрович сказав: «Ми, вдячні нащадки,  не маємо права забути ніколи подвиг 25 Героїв – Широнінців. Ми не забудемо ніколи їх імен! Широнінці не відійшли з бойових позицій, ворог не пройшов!

Ми збережемо про них святу пам'ять. Ніколи, ніхто не зітре з нашої свідомості святу пам'ять про героїзм старшого покоління, ніхто не переформатує нашу свідомість, не змусить нас переглянути історичні оцінки і висновки Нюрнберзького процесу про Велику Перемогу над гітлерівським нацизмом, про нацистську расову ідеологію, яка принесла народам світу тільки страждання, горе і смерть!

Вічна пам'ять і слава Героям, полеглим в боях за свободу і незалежність нашої держави, за звільнення України від загарбників».

А потім учасники заходу пішли на могили кількох тисяч загиблих воїнів для покладання квітів. Один вінок наша делегація поклала до братської могили Героїв-Широнінців, другий до окремої могили  Вернигоренка Івана Григоровича.

Делегація відвідала музей Героїв-Широнінців, де зібрано немало письмових експонатів і експонатів з місць боїв. Созикіна Світлана Михайлівна розповіла нам про історію створення музею і про ветеранів 25 СД, котрі відвідали музей. Хочеться висловити окремо слова вдячності голові ради ветеранів міста Зміїва Ковальову Михайлу Олексійовичу, який був поряд з нами на протязі всього часу проведення заходу.

Перед концертною програмою було проведено нагородження грамотами. Від ГО ветеранів 25-ої дивізії імені В.І.Чапаєва було вручено грамоти і подяки Голові Зміївської районної ради Тимофєєвій Тетяні Володимирівні, сільському голові села Таранівка Юрченку Юрію Володимировичу, директору музею Созикіній Світлані Михайлівні за діяльність по збереженню історичної пам’яті про подвиги захисників Вітчизни.

Ми щиро вдячні керівникам органів влади, керівникам ветеранських організацій і жителям Зміївщини  за тепле, щиросердечне відношення до делегації з Лубен.

Перед від’їздом нашої делегації додому представники Зміївщини  в атмосфері дружньої гостинності і тепла попрощались з нами і побажали нам, лубенцям  і Лубенщині миру і процвітання. Керівники ветеранських організацій  Гузь Петро Олександрович і Пивовар Олексій Дмитрович висловлюють сердечну вдячність Лубенському міському голові Олександру Петровичу Грицаєнку за надану можливість відвідати в час 75 - річчя бою місце героїчного подвигу взводу П.М. Широніна,  вшанувати пам'ять  Героїв-Широнінців.

Гузь Петро Олександрович

(мовою автора)Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

Молодіжні сайти

ПОГОДА

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua