Пенсійна реформа

Легальна заробітна плата сьогодні-запорука гідного майбутнього

Із часу ухвалення пенсійної реформи скоро минає півроку, а розмови навколо неї не вщухають. Незважаючи на неодноразові роз’яснення в засобах масової інформації діючого законодавства щодо зарахування страхового стажу при призначенні пенсій кількість звернень до управління не зменшується.

Поняття і визначення страхового стажу запроваджено Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та встановлено для періоду роботи чи іншої діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, починаючи з 1 січня 2004 року.

Страховий стаж це період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок. Таким чином, кожний громадянин повинен пам’ятати, що для забезпечення своїх соціальних гарантій необхідне офіційне працевлаштування та щомісячна сплата страхових внесків в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.

В умовах сьогодення нагальним стає питання щодо забезпечення дотримання соціальних гарантій, в першу чергу, легалізації виплати заробітної плати. На жаль, виплата нелегальної заробітної плати все більше набуває характеру соціального явища, ослаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості є одним з пріоритетних напрямків роботи управління.

Працівник, який отримує заробітну плату в "конверті", стає повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується. Юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне, й  доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Дуже важливо усвідомити, що згода отримувати заробітну плату "в конверті" позбавляє Вас соціального захисту, права на гідні умови праці та відпочинку, соціальної захищеності в разі тимчасової непрацездатності – не оплачуються лікарняні листи, не проводяться виплати допомоги жінкам під час вагітності та пологів, страхові виплати в разі настання нещасного випадку на виробництві і т.д.

Важливо зрозуміти, що існує заробітна плата "в конвертах", але не існує пенсії "в конвертах". Тому, кожний громадянин має визначитись, заробітна  плата у "конверті" це вигода чи небезпека?

Пам’ятайте, що отримуючи нелегальну заробітну плату чи маючи інше неофіційне джерело доходу, ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім.

 

 

Лубенське об’єднане управління

Пенсійного фонду України

До уваги фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку

Лубенське об’єднане управління Пенсійного фонду України звертає Вашу увагу, що з 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. В такому разі відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

ЗВІТ про роботу управління Пенсійного фонду України в м.Лубнах та Лубенському районі по лінії запобігання та протидії корупції в 2012 році

На виконання вимог Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, Указу Президента України від 21.10.2011 року № 1001/2011 "Про Національну антикорупційну стратегію на 2011-2015 роки", Методичних рекомендацій для державних органів та органів місцевого самоврядування з питань протидії корупції, затверджених наказом  Головного управління державної служби України від 26.12.2007 року № 337, інших нормативно-правових актів з питань запобігання та протидії корупції, управлінням Пенсійного фонду України в м, Лубнах та Лубенському районі вживаються передбачені законодавством заходи щодо запобігання і протидії корупції.

Стосовно дотримання терміну заповнення державними службовцями Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік

 У відповідності до Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції” до 1 квітня всі 61 державний службовець, які знаходяться у трудових відносинах з управлінням подали за місцем роботи Декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік (Декларація).

Державних службовців, які звільнилися в цьому році до 1 квітня (Закон України „Про засади запобігання і протидії корупції”, ст. 12, п. 1, ч. 2) не має.

 

 

Начальник управління

ПФУ в м.Лубнах та Лубенському районі

Г.І. Шматко

Щоб заплатити у квітні нові розміри пенсій, в ці хвилини йдуть масові перерахунки

Відповідно до чинного законодавства та соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича з квітня ц.р. розпочинається поетапне підвищення пенсій для непрацездатних громадян.

КОНСТРУКТИВНІ ПРОПОЗИЦІЇ ВРАХОВАНО В ДООПРАЦЬОВАНОМУ ЗАКОНОПРОЕКТІ З ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ

З урахуванням громадського обговорення пенсійної реформи , яке проводиться в області на виконання розпорядження голови облдержадміністрації О.Удовіченка від 29.12.2010р. № 505, Кабінетом Міністрів України 31.05.2011р. внесено на повторний парламентський розгляд доопрацьований законопроект "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".

Пенсійна реформа

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Пенсійна реформа

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua