Легальна заробітна плата сьогодні-запорука гідного майбутнього

Із часу ухвалення пенсійної реформи скоро минає півроку, а розмови навколо неї не вщухають. Незважаючи на неодноразові роз’яснення в засобах масової інформації діючого законодавства щодо зарахування страхового стажу при призначенні пенсій кількість звернень до управління не зменшується.

Поняття і визначення страхового стажу запроваджено Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та встановлено для періоду роботи чи іншої діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, починаючи з 1 січня 2004 року.

Страховий стаж це період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок. Таким чином, кожний громадянин повинен пам’ятати, що для забезпечення своїх соціальних гарантій необхідне офіційне працевлаштування та щомісячна сплата страхових внесків в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.

В умовах сьогодення нагальним стає питання щодо забезпечення дотримання соціальних гарантій, в першу чергу, легалізації виплати заробітної плати. На жаль, виплата нелегальної заробітної плати все більше набуває характеру соціального явища, ослаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості є одним з пріоритетних напрямків роботи управління.

Працівник, який отримує заробітну плату в "конверті", стає повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується. Юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне, й  доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Дуже важливо усвідомити, що згода отримувати заробітну плату "в конверті" позбавляє Вас соціального захисту, права на гідні умови праці та відпочинку, соціальної захищеності в разі тимчасової непрацездатності – не оплачуються лікарняні листи, не проводяться виплати допомоги жінкам під час вагітності та пологів, страхові виплати в разі настання нещасного випадку на виробництві і т.д.

Важливо зрозуміти, що існує заробітна плата "в конвертах", але не існує пенсії "в конвертах". Тому, кожний громадянин має визначитись, заробітна  плата у "конверті" це вигода чи небезпека?

Пам’ятайте, що отримуючи нелегальну заробітну плату чи маючи інше неофіційне джерело доходу, ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім.

 

 

Лубенське об’єднане управління

Пенсійного фонду України

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Я маю право

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Я маю право

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua