У Лубнах відзначили 73-ю річницю вигнання нацистів з України

73 роки відділяє нас від радісної і сумної події водночас, саме тоді нацистські загарбники були витіснені з території держави. В історії закарбовано, що в ході війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму, оскільки  визволення України було важливою частиною процесу розгрому фашистських загарбників. Перемога стала можливою завдяки значному напруженню сил народу, мужності та відданості борців з окупантами, плідній співпраці фронту і тилу.

Щороку 28 жовтня ця пам’ятна дата відзначається на державному рівні. Вшановувала героїв-визволителів і лубенська громада, зібравшись зранку о 10 годині на площі Слави. У вступному слові про значення знаменної дати  міський голова Олександр Грицаєнко згадав втрати не лише українського народу в цілому, а й нашого древнього міста зокрема, адже Лубни протягом років свого становлення пережило не одну   загарбницьку навалу та війни.  Проте настав час, як зауважив Олександр Петрович, подумати й про щасливе майбутнє без війни, адже люди незалежної молодої держави цілком заслуговують на краще життя.

Прийдешні покоління ніколи не забудуть тих, кому зобов’язані визволенням рідного краю, ця пам’ять свято зберігатиметься та передаватиметься у спадок кожним наступним поколінням. Згадав міський голова і сучасних героїв, які так само, як і їхні звитяжні попередники, виконують свій священний обов’язок у зоні АТО, їхні родини, близьких, підтримка яким постійно надається владою, волонтерами, небайдужими людьми.

Насамкінець  ветеранам, учасникам бойових дій, - визволителям усіх поколінь та лубенцям Олександр Петрович побажав міцного здоров’я, мирного неба, незламності віри та твердого переконання, що омріяне майбутнє настане вже незабаром.

Голова ради ветеранів міста Олексій Пивовар звернувся до повоєнних історичних фактів, нагадавши, що протягом 1941-1945 років загинула чверть населення Лубенщини, у бойових діях 8500 захисників Вітчизни, 13500 мирного населення. Під час оборони і визволення Лубен поклали життя 690 воїнів різних національностей. Проте, наш мужній народ знайшов сили, аби встати з колін, відродитися, і вже у середині 50-х років на Україні майже повністю було досягнуто довоєнного рівня виробництва. Про це слід пам’ятати та наснажуватися прикладом незламності попередніх поколінь для того, щоб перемогти сьогодні, як зауважив на закінчення свого виступу Олексій Пивовар.

На завершення усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про полеглих під час Другої світової війни та поклали живі квіти до Вічного вогню.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

Молодіжні сайти

ПОГОДА

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua