Пояснення, щодо кронування дерев на території міста

Кронування зрілих дерев, що досягли своєї вікової межі проводиться в місті вже впродовж останніх 10 років. Головна мета цього заходу - омолодження дерев, у яких зупинився повністю або частково річний приріст. (Відповідно до Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах України п.9.1.11.3 "Помірне та слабке омолодження передбачає обрізання частини крони, а сильне – зріз крони до основи скелетних гілок"). Крім того, відбувається вирізування повністю сухих гілок; боротьба з омелоюрізуються гілки на 15-20 см нижче ураження рослиною – паразитом); убезпечення пішоходів та транспортних засобів від падіння гілок на тротуари, проїжджу частину вулиці та на дахи будинків; зменшення парусності крони, що дає можливість дереву протистояти буревіям та шквальним вітрам, які останнім часом частенько бувають на території Лубен.

Зауважу, що відповідно до ДБН 360-92, відстань від стовбура дерев до проїжджої частини вулиці повинна складати 4,0 м, до тротуару – 0,7 м, до зовнішньої стіни будинку – 5,0 м. Як бачимо, вздовж вулиць дерева не повинні висаджуватися, а існуючі необхідно спиляти зовсім. Але з метою збереження зеленого бар'єру від дороги, ми проводимо глибоку обрізку вуличних насаджень, щоб прибрати гілки, які заважають руху пішоходів, транспортних засобів, при цьому надати форму дереву.

Такі заходи потрібні й для проведення рівномірного обрізування крони дерев, що знаходяться в охоронній зоні ЛЕМ. Приклад – по вулиці Олександрівській. Відстань гілок дерева від повітряних ліній напругою 0,4 кВ – 2 м, напругою 10кВ – 10 м. 

Як доказ того, що дерева омолоджуються, швидко відростають і набувають привабливого вигляду, наводжу приклади.

У 2009 році проведена глибока обрізка дерев до основи скелетних гілок по вулиці Шевченка.

Такий вигляд мають дерева навесні 2018 року.

 

Восени 2018 року гілки, що відросли, вкорочені на ¼ довжини.

У 2016 році проведено кронування дерев центральної частини скверу Героїв Небесної Сотні, завдяки чому вони не постраждали під час буревію на початку літа 2017 року, коли були повалені з корінням 3 голубі ялини на Володимирському майдані та зламані верхівки дерев на 1/3 і більше в Центральному парку, по вул. Монастирській та вул. Толстого.

У 2017 році проведено кронування лип на вході в сквер Героїв Небесної Сотні та по периметру. Зараз вони мають такий вигляд. 

2018 рік – в лютому-березні проведено кронування вуличних насаджень під лініями електромереж по Володимирському проспекту від Ярмаркової площі до Володимирського майдану.

Так вони виглядають вже зараз


  Вкорочені на 2/3 дерева, які на 50% вражені омелою (вони взагалі підлягають знесенню) по Володимирському проспекту в районі УТОСу.

Так було у березні 2018 року:

А так вже в червні цього ж року.Хочу зазначити, що у  2017 році на підприємство з проханням провести кронування або спилювання високорослих дерев на прилеглих до їх помешкань територіях звернулося 46 громадян, в 2018 році – 80 , за січень 2019 року – 7 осіб.

З повагою, директор КПФ „Конвалія” Н.С.Жук

Крім того зазначимо, що на вулиці Монастирській кронуються не дуби, а ясені. Багато з них мають істотні пошкодження.

 

 

 


Comments  

 
+3 #8 Лубны 12.03.2019 14:18
Ув. Александр Петрович!
Неужели Вы считаете, что идея с лесорубами-дровосеками, которые ежедневно уничтожают зеленые насаждения города, может быть по душе здравомыслящим жителям?
Цитувати
 
 
+2 #7 Руслана 10.03.2019 13:46
Ну це не по темі. Якщо стосовно дерев - абсолютно згодна з попередніми коментарями. Це неправильно, не естетично! Не раз помічала, що більше людей, по Володимирському майдану (МАЙДАН... смішно) ходять по стороні з нормальними деревами, а не стирчаками. Це просто красива "оправа" і подача ситуації. Незрозумілі дії... Дивне обґрунтування доцільності таких дій...
Цитувати
 
 
+4 #6 Руслана 10.03.2019 12:21
Сумно, насправді, дивитись як винищується місто. Оця споруда-химера посеред міста, молдаванський базар в самому серці, дерева-стирчаки (хочеться плакати біля цих "пам'ятників"), будинок Культури як привид. Дякую весні, що почистила дороги. Можна з колясочкою пробратися через ями до парку, але можна. Оці перенаповнені сміттєві баки. Табуни бездомних собак... І тому подібне. Немає чим хизуватися перед гостями з інших міст. Шкода...
Цитувати
 
 
+8 #5 Ольга17 02.03.2019 23:34
Повністю згодна з попередніми коментарями. Хотілось би додати, що внаслідок робіт по кронуванню дерев, місто в весняно-літній період року залишиться без тіни. Були представлені фото вулиці Шевченко на якій ніби-то відновились всі дерева, але насправді близько 20% дерев загинуло, а на відростання гілок на існуючих деревах пішло 3 року. З цього можна уявити скільки відрастатимуть дерева на проспекті Володимирівсько му, якщо відростуть. це відмивання грошей з міського бюджету , спочатку на кронування, потім на купівлю нових садженців!!!!
Цитувати
 
 
+5 #4 Владислав74 21.02.2019 12:04
(продовження3) Чи є у нас професійна точка зору головного архітектора міста? Поняття комунальних служб і так очевидні: така робота піднімає швидке і легке освоєння фінансів місцево бюджета. Ламати легко, будувати важко.
І останньою крапка. Скоро вибори місцевого в органи самоврядування. Встановивши ці громіздкі залізобетонні стовпи по всьому місту і повісивши на них маленькі ліхтарики, стало потрібно щоб люди це добре помітили.
Ось вам і відповідь, якою є одна з цілей місцевої влада. Так? Друге, ви ж повідомляли, дрова спіляних дерев надають нужденним. Що це, прояв співчуття чи підкуп майбутніх виборців?
Хоча, для нас це не важливо. Важливо, зберегти місто здоровим і красивим!
Цитувати
 
 
+6 #3 Владислав74 21.02.2019 12:03
(продовження2) Яке відстань повинна бути до червоної лінії забудови? Велосипедна доріжка? Місця і кількість світлофорів? Як і де повинні прокладатися лінії електропередачі ? Скільки кв м зелених насаджень повинно бути уздовж вулиць на 1 мешканця, на 1 квартиру і тп, тп ...
А фотограпфіі, які ви відібрали для публікації, так вони не відображають ту жахливу картину, що тепер нас супроводжує щодня. Відкрилися жалюгідні фасади будівель, 4-5 метрові дерев'яні стовпи нагадують наслідки ядерної війни. Була б можливість, ми б вам опублікували фото квітучих і красивих дерев (переважно каштани) в порівняння до тих фото, що зробимо в травні цього року або наступних.
Цитувати
 
 
+4 #2 Владислав74 21.02.2019 12:02
(продовження) Омолодження, про який ваш "хитрий" фахівець пише - це ніщо інше, як знищення. Омолодження зеленої зони - це вирубка старих і висадка нових дерев. А ось боротьба з омелою ведеться зовсім іншим способом. І ви це повинні знати. До речі, тепер буду знати, що починаючи з минулого року наше місто несподівано внесли в список небезпечних через природні колізії! Погодимося лише з тим, що сухі гілки потрібно обрізати. Якби було тільки так.
Що до упомятутого вами ДБН 360-92. Висмикнув одну з норм для деяких умов ви забули про інши, які явно не вписуються до уваги міських комунальних служб і архітектури. Якиї ширини повинна бути проїжджа частина?
Цитувати
 
 
+5 #1 Владислав74 21.02.2019 12:00
Те, чим ви виправдовуєте свою політику знищення легко спростувати навіть людині без спеціальної освіти і підготовки. Чому ви вважаєте, що вас читають тільки бабусі? Можна написати цілу доповідь, що доводить те, що подібні дії не несуть нічого іншого крім шкідництва. Можливо і ненавмисного, але шкідництва.
Омолодження, про який ваш "хитрий" фахівець пише - це ніщо інше, як знищення. Омолодження зеленої зони - це вирубка старих і висадка нових дерев.
А ось боротьба з омелою ведеться зовсім іншим способом. І ви це повинні знати. До речі, тепер буду знати, що починаючи з минулого року наше місто несподівано внесли в список небезпечних через природні колізії!
Погодимося лише з тим, що сухі гілки потрібно обрізати. Якби було тільки так.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

Молодіжні сайти

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua