Про хід ліквідації аварії по проспекту Володимирському, 39

Як повідомлялося раніше, 3 червня працівниками нашого підприємства КП «Лубни-водоканал»  було виявлено провал на проїжджій частині  асфальтобетонного покриття  за адресою: пр. Володимирський, 39 в м. Лубни, де знаходиться самопливний каналізаційний колектор.  О 09:00 год. було проведено огляд місця  біля існуючого оглядового каналізаційного колодязя глибина якого становить -7 м, який від терміну експлуатації та агресивного середовища зруйнований , що і призвело до затору основного колектора каналізаційної системи міста. Прийнято міри для забезпечення безаварійного пропуску транспорту  та   виставлено огорожу для безпеки жителів міста. Бригадою АВР в 13:30 год. було розпочато  роботи по розбиранню покриттів основи проїжджої частини.

За допомогою фрезерної машини проведено нарізування швів у асфальтобетоні - 28 п/м, наступним етапом стало демонтування  асфальтобетонного покриття –

48 м2, також розбирання  щебеневого покриття  в кількості – 19,2 м3 з подальшим  на вантаженням Екскаватором та перевезенням  на відстань до 5 км автомобілем ЗИЛ-130 ММЗ. Для  очищення каналізаційного колектора  діаметром 600 мм, який просановано трубами ПВХ типу « Корсі » діаметром - 400 мм та зняття затору  було залучено паралельно працівників, які вручну виконували роботу тросом. Після цього було використано автомобіль КО-502 (канало-промивочну машину)  із застосуванням форсунки.

При проведенні робіт виникли великі труднощі, що призвели до затоплення колектора нечистотами  і виникла загроза підтоплення підвальних приміщень  житлового сектора по вул.. Олександрівській,10 .Для зняття затору було задіяно автомобілі КО-503 з вакуумним обладнанням для транспортування та вивезення рідких нечистот, автомобіль КО-502 канало-промивочний, екскаватор МТЗ-80, та ЗІЛ ММЗ та робітники в кількості 7 осіб та допоміжні відкачувальні пристрої

(Погружний насос «Гном»)  для перекачки стоків із аварійного колектора в робочий колектор з ціллю зняття підпору .

Проведення робіт затягнулося до 2000 год., а також щоб уникнути нічних проблеми при переповненні каналізаційного колектора нечистотами, було швидко сформовану нічну бригаду для чергування  по відкачуванню каналізаційних стоків в робочий колектор.

Наступного ранку, тобто 04.06.18 р. з 800 год. розпочались роботи по зняттю підпору з аварійного колектора спецтранспортом КО-503.  Протягом дня  стоки перекачувались  погружним насосом «Гном 25/20 ». При цьому всьому присутність бригади не змінилася, а навпаки відбулося підсилення робітниками. Саме в ніч  з 04.06. на 05.06.18 р. було організовано повторне чергування  за роботою  погружного насосу «Гном 25/20 »

05.06.2018 року о 1020 год. нашим Комунальним підприємством «Лубни-водоканал»  було вирішено призупинити подачу водопостачання на мікрорайони міста, які підключені до аварійного колектора. Через підтоплення котловану  каналізаційними стоками .

Після цього розпочаті  земляні роботи Екскаватором МТЗ-80 ємкістю ковша 0,25 м3 з навантаженням на автотранспорт на місці провалу  котловану.  До 1830 год.  вже було вийнято, та заскладовано 288 м3 грунту в тому числі з розробкою грунта в ручну та навантаженням в ковш екскаватора,  з подальшим навантаженням на автомобіль, транспортовано по місцю та  вивезено  за межі місця аваріїї. На  ці роботи залучено дві одиниці техніки: екскаватор, ЗІЛ ММЗ, а також працівники в кількості 7-ми осіб.

Паралельно бригадою виконувались роботи по зняттю підпору та перекачки стоків з аварійного колектора  в діючий. Для цього було залучено бригаду слюсарів, автомобіль КО-503 з вакуумним обладнанням, та трос  для  усунення затору, який виникав в ході робіт. Весь цей час  з 03.06. по 05.06.18 р. не виключаючись працював насос «Гном» по водовідливу для уникнення переповнення каналізаційних колодязів нечистотами. Близько 2210 год. приступили до виконання  робіт по блокуванню стоків до аварійного котловану.

В ніч з 05.06. на 06.06.18 р. було організовано ще одну бригаду з 4 осіб для зняття підпору з аварійного колектора погружним насосом «Гном 25/20 » та підключення мотопомпи для більш швидкого водовідливу нечистот з колектора .

Станом на 06.06.18 р. роботи проводилися відповідно попередньому дню (водовідлив, відкачуванню стоків з аварійного колектора), а також вирішено подавати мешканцям воду по оголошеному та затвердженому графіку .

Цього ж дня додатково було підключено  електростанцію Genmac Combipluq- 1200 RE  потужністю  9.6 кВт , для збільшення  водовідливу на період інтенсивного скиду стоків насосними станціями в аварійний колектор. А також на допомогу прибули  працівників з транспортними засобами ТОВ « Чисте місто Еко ». При цьому всьому нашим підприємством продовжувались роботи автомобіля КО-503 з вакуумним обладнанням, ГАЗ-027(аварійна). Під кінець робочого дня перебувавши на місці аварії ще одним рішення було, провести роботи по блокуванню стоків аварійного колектора. Та сформовано бригаду на нічне чергування з автотранспортом.

Станом на 06.06.2018 рік. додатково було залучено, ще один електричний насос та дві каналізаційні помпи по перекачуванню стоків . Спецавтомобілем КО -503 відкачано – 213 бочок. та перекачано  погружним насосом «Гном 25/20 » - 4850 м3 стічних вод .

 

Директор КП «Лубни-водоканал»                             

         Микола Куліченко


P.S. Завдяки оперативному реагуванню працівників КП «Лубни-водоканал» наслідки аварії вдалось попередити та унеможливити ускладнення ситуації. При цьому слід відзначити, що трудитися доводилося здебільшого з лопатою та іншими підручними засобами у важкодоступних місцях. Проте, це не зупиняло працівників комунальних підприємств, які не залишали місця аварії цілодобово. Тож, не зважаючи на мінливі погодні умови, роботи з ліквідації наслідків аварії тривали.

Не можна залишити поза увагою оперативне реагування начальника відділу очисних споруд та каналізаційних насосних станцій КП "Лубни-водоканал" Івана Яременка, слюсарів-ремонтників Дмитра Савченка, Василя Волошина, Петра Рожкова, Володимира Шевченка, Юрія Гриня, Олександра Кочуру, Віктора Сербина. А крім того, працівників 18 ДПРЧ ЗОПРЗ ГУ ДНСНС України у Полтаській області -  командирів відділення, Андрія Чобу, Андрія Губанова, пожежника-рятувальника, молодшого сержанта Ігоря Перерву.

І знову переконуємось, що лише спільними зусиллями влади та громади, тільки разом, дієвою підтримкою, підставляючи один одному дружнє плече підтримки, нехай іноді і критикуючи чи вказуючи на недоліки та помилки, ми можемо подолати будь-які негаразди, вирішити найскладніші питання. Давайте й надалі будемо згуртованими, мудрими, активними, небайдужими і тоді, без сумніву, справимось, переможемо будь-що.  


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

Молодіжні сайти

ПОГОДА

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua