Про перевірку підприємств роздрібної торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, підприємств ресторанного господарства та побутового обслуговування, інших об’єктів м. Лубни

19 березня поточного року робоча група з організації виконання та контролю за дотриманням суб'єктами господарювання, впроваджених у місті карантинних та обмежувальних заходів розпочала свою роботу та провела перевірку з метою інформування працівників закладів громадського харчування, торгівлі  та сфери побутового обслуговування у  місті щодо негайного закриття закладів на період карантину.

Серед установ, що перевірялись   — підприємства роздрібної  торгівлі  продовольчими та непродовольчими товарами,  підприємства ресторанного господарства та побутового обслуговування та інші.

Було перевірено  69 об’єктів, з них :

- проведено роз’яснення     – 25 об’єктів;

- виявлено об’єктів, що не виконують вимоги законодавства з припинення

роботи –10 об’єктів;

- попереджено про припинення роботи - 10 об’єктів;

          - виявлено закритих об’єктів                 - 34 об’єкти.


Як свідчить аналіз, на жаль, не всі керівники закладів торгівлі і громадського харчування  дослухалися до рішень та продовжили   працювати.

Доводимо до відома  суб’єктів господарювання, що  набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 р. №530-ІХ (законопроєкт №3219), відповідно до якого передбачено, що порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність, а саме накладення штрафу на громадян від одного до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. грн до 32 тис. грн. ), на посадових осіб – у  розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 тис. грн. до 170 тис. грн.).
        Якщо такі дії призвели або могли призвести до поширення хвороби, то порушнику загрожує покарання у вигляді арешту строком на 6 місяців, обмеження або позбавлення волі на 3 роки.
Якщо ж порушення правил обсервації спричинило за собою смерть або інші серйозні наслідки для третіх осіб - порушник може отримати тюремний термін від 5 до 8 років.

Тож всіх господарюючих суб’єктів та всіх мешканців міста у цей нелегкий  час, закликаємо дотримуватися усіх рекомендацій, розпоряджень щодо дій в умовах запровадження в Україні карантинних заходів.

Звертаємо вашу увагу, що такі перевірки проводитимуться систематично та оприлюднюватимуться.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua