Про питання медицини: пресконференція зі ЗМІ

29 жовтня у приміщенні Лубенської дитячої поліклініки відбулася пресконференція за участю очільників медичних закладів та місцевих ЗМІ, під час якої було обговорено ряд важливих питань сьогодення та розвитку галузі Лубен в умовах реалізації медичної реформи.

Ініціатором подібної зустрічі стало управління охорони здоровְ’я виконкому міської ради, запросивши до обговорення нагальних питань функціонування медичної галузі безпосередньо керівництво мережі лікувальних установ: головного лікаря ЦМЛ Сергія Наталенка, головного лікаря міського Центру ПМСД Олену Пучку та головного лікаря стоматологічної лікарні Олексія Співака, інших колег.

Модератор заходу, начальник управління охорони здоров’я виконкому Віктор Ківа пояснив мету зустрічі з журналістами бажанням донести до слухачів реальний стан речей того, як нині працює галузь, які проблемні питання виникають та як їх доводиться вирішувати.

Тож як зауважив Віктор Володимирович, пілотний проект у медицині, як і в будь-якій іншій сфері, звісно, не може реалізовуватися безболісно, швидко та без відповідних «ускладнень»: є свої позитивні та негативні сторони, проте лубенські медики роблять все можливе для того, аби громадяни, які звертаються до наших лікувальних установ, не відчували  надто великого дискомфорту та негативу, якого багато нині в соцмережах.

Тож насамперед із чисельними запитаннями до присутніх очільників медичних установ Лубен звернулися головний редактор газети «Лубенщина» Олександр Міщенко та головний редактор рекламно-інформаційного видання «Вісник» Людмила Бірюкова, які поставили ряд конкретних запитань щодо якості надання лікувальних послуг, технічного  та  кадрового забезпечення, наявності необхідних ліків, зокрема інсуліну, інших аптечних препаратів, вакцинації населення, тощо.

На всі запитання були надані вичерпні відповіді з обгрунтуванням. «Ми нікому не відмовляємо!» - сказав головний лікар ЦМЛ Сергій Наталенко, розповідаючи про будні медиків  вторинної ланки та про збільшення фінансування галузі. Начальник управління охорони здоров’я Віктор Ківа,  після довгих виступів своїх колег, підсумував зустріч, зробивши акцент на тому, що, не дивлячись на труднощі, процес реформи триває і  вже з 1 квітня нового року перед  медициною стоїть ще одне завдання – надання нового пакету послуг. Крім того, він повідомив, що невдовзі почне працювати і відділення невідкладних станів, що буде повністю укомплектоване усім необхідним. Є певні проблеми, звісно, є  складнощі, але є і позитивне,   вибудовуються плани, перспективи. Разом з усі вище сказаним, в управлінні охорони здоров’я поставили собі за мету придбати апарати МРТ та КТ, тому тут чекають і на можливих партнерів, які б допомогли в цьому лубенській медицині.

Таким чином, під час зустрічі з журналістами, зроблено аналіз мережі закладів охорони здоровְ’я госпітальних округів, куди входить 7 районів, а відповідно, обговорено організацію роботи первинної та вторинної ланок медицини, міського Центру ПМСД, перші кроки та перший досвід реалізації пілотного проекту у даній сфері, напрацювання за останній період, окреслено проблемні питання галузі, над якими ще слід працювати.


 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua