Про важливість профілактики професійного та емоційного вигорання

У наш час істотно розширився перелік професій, представники яких  схильні  до небезпечного синдрому емоційного та професійного вигорання. До групи ризику належать працівники, діяльність яких пов`язана з постійним спілкуванням з людьми, тобто ті, які працюють в системі професій «людина-людина», а саме: працівники соціальної сфери, педагоги, медики, журналісти,  консультанти та інші. Специфіка роботи людей цих професій відрізняється великою кількістю ситуацій з високою емоційною насиченістю, і вимагає від спеціаліста значного внеску до встановлення довірливих відносин і уміння управляти емоційною напруженістю ділового спілкування.

Саме з метою профілактики та недопущення синдрому професійного та емоційного вигорання 28 березня в галереї образотворчого мистецтва фахівець Лубенського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Світлана Іванченко  провела тренінгове заняття, на яке запросили  працівників управління соціального захисту населення, територіального центру соціального обслуговування населення, служби у справах дітей та журналіста газети «Наша спільна справа».

Присутні ознайомились з причинами й ознаками синдрому вигорання, обговорили ефективні шляхи його профілактики та подолання, отримали рекомендації з правил психологічної безпеки при спілкуванні з клієнтами.    Разом опановували антистресову техніку: виконували комплекс вправ, корисних офісним працівникам, та дихальні вправи для зняття психологічної напруги.

А ще, з метою профілактики синдрому вигорання, нематеріального стимулювання працівників, отримання позитивних емоцій присутнім було запропоновано переглянути експозиції, які представлені у галереї образотворчого мистецтва. Провела цікаву екскурсію молодший науковий співробітник Лубенського краєзнавчого музею  Наталія Циганюк.

За основу тренінгового заняття взяті методичні рекомендації для спеціалістів соціальних служб, підготовлені співробітниками Українського інституту соціальних досліджень імені О.Яременка. 

 

 

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua