Про загальноміські урочистості, присвячені 74-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 травня у приміщенні кінотеатру «Київська Русь» відбулись загальноміські урочистості та свяковий концерт, присвячені 74-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Протягом заходу владою міста були відзначені учасники бойових дій, військовослужбовці, ветерани Чапаєвської дивізії та найстарший з них, Микола Кузьменко, якому виповнилося 100 років.

Скільки б років не минуло з часу, як відгремів останній бій Другої світової війни, але у пам’яті нашого народу назавжди закарбулися масштаби цієї трагедії, як і невмируща пам’ять про подвиги героїв, тих, хто відвоював велику перемогу.

За офіційною статистикою Друга світова війна тривала 2194 дні. Сукупні демографічні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років  оцінюються у 8–10 мільйонів осіб. Так, за підрахунками вчених, лише  Центральна, Південна та Східна Україна втратила 30% населення.

Про біль втрат та радість від здобутої перемоги, про вдячність героям минулих років та сьогодення говорили у вступному слові ведучі Артем Бондаренко та Валентина Павлічук на  урочистостях , присвячених 74-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Словами глибокої вдячності до визволителів минулої війни, хто став прикладом патріотизму для прийдешніх поколінь, була проникнута промова міського голови Олександра Грицаєнка. Олександр Петрович багато говорив про необхідність збереження священної пам’яті про героїчне минуле молодим поколінням, про кількість загиблих лубенців-земляків вже в наш час, у зоні АТО/ООС. Говорив також про належне пошанування подвигу ще нині живих учасників Другої світової, яких у нашому місті залишилось 47.

Тож на підтвердження своїх слів міський голова вручив грамоти виконавчого комітету міської ради багатьом військовим Лубенського районного військового комісаріату  та в/ч А 2975 за сумлінне виконання службових обов’язків, зразкову військову дисципліну, відданість справі збереження миру та з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення.

Вручалися також подяки виконавчого комітету міської ради та грошова допомога членам 25-ої Гвардійської мотострілецької дивізії ім. Чапаєва та голові ради ветеранів дивізії Петру Гузю.

Оплесками у залі вітали присутні найстаршого учасника бойових дій, інваліда Другої світової війни Миколу Кузьменка, який цими днями зустрів 100-річний ювілей.

 Найкращі побажання від народного депутата Верховної Ради України Костянтина Іщейкіна передала його помічник Тетяна Сергієнко. Звучали також вітання зі святом від голови ГО «Лубенського міжрайонного об’єднання ветеранів АТО» Олександра Клюшника та голови  ради ветеранів міста Олексія Пивовара, який нагадав присутнім у залі про величезні, непоправні втрати у Другій світовій війні.

Хвилиною мовчання присутні в залі вшанували пам’ять про полеглих захисників усіх років.

        Піднесеного настрою присутнім додала святкова концертна програма, яку підготували юні та маститі артисти міського будинку культури.

Звучання Гімну України завершує урочистості.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua