Проведено чергове функціональне навчання з питань цивільного захисту населення

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 року № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань  цивільного захисту», розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 21.11.2017 р. № 778 «Про затвердження Плану комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту на 2018 рік», «Плану основних заходів цивільного захисту  міста Лубни на 2018 рік»,  затвердженого розпорядженням міського голови № 41 р від 07.02.2018 року з 23 по 25 жовтня в м. Лубни викладачами вищої категорії навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області Анатолієм Ніколенком, Тетяною Литвин, Віктором Пиляєм для осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів цивільного захисту проведено функціональне навчання з питань цивільного захисту.

Під час проведення занять слухачам були роз’яснені питання реалізації державної політики у сфері цивільного захисту, планування основних заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та основні принципи підготовки населення до дій при виникненні різних надзвичайних ситуацій. Особлива увага була акцентована на порядку організації та здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, мінімізації їх наслідків.

Присутніх було ознайомлено з нормативно-правовим забезпеченням, завданнями відповідальних за цивільний захист та захист населення, про структуру, рівні та ограни управління.

У ході навчання було розглянуто ряд блокових питань на теми:

- «Єдина державна система цивільного захисту населення та її складові;

- «Сили цивільного захисту»;

- «Основні заходи у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій»;

- «Функції суб’єктів забезпечення цивільного захисту»;

- «Планування заходів у сфері цивільного захисту»;

- «Управління та проведення заходів цивільного захисту у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій» та ін.

Також у ході навчання було проаналізовано  питання приведення органів управління в готовність до:

- дій при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій;

- дії керівного складу цивільного захисту при отриманні повідомлення про можливість виникнення надзвичайної ситуації техногенного, природного, соціального та воєнного характеру, введення воєнного стану;

- переведення органів управління, сил і засобів у режим підвищеної готовності.

 

 

Метою навчання є:

- набуття та систематичне оновлення спеціальних знань, умінь і навичок з питань цивільного захисту;

-  удосконалення навичок керівного складу цивільного захисту у приведенні підпорядкованих органів управління в готовність до дій за призначенням;

- злагодження органів управління, підвищення рівня керівного складу в управлінні підпорядкованими силами і засобами, організація взаємодії та всебічного забезпечення у ході реагування на надзвичайні ситуації;

- надання практичних навичок із збору, обробки та аналізу інформації про обстановку при виникненні надзвичайних ситуацій.

За результатами проведеного навчання слухачі отримають посвідчення про функціональне навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) у сфері цивільного захисту.

 Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua