Разом проти пандемії COVID-19: презентація проєкту підтримки осіб похилого віку

29 липня у приміщенні Лубенської міської ради відбулася стартова пресконференція проєкту підтримки осіб похилого віку в умовах пандемії COVID -19. Проєкт спрямують на подолання соціальної ізоляції, розвитку взаємодопомоги серед літніх людей та міжсекторного партнерства і неформального волонтерства. Ініціатори проєкту переконані, що комплекс даних мір вплине на пом’якшення наслідків пандемії та допоможе місцевим спільнотам приготуватися до другої хвилі поширення коронавірусної хвороби.

«Як відомо, COVID-19 уражає осіб похилого віку значно сильніше, ніж представників інших вікових груп. Тому важливо їм надавати соціальну підтримку,  знання про запобіжні заходи при пандемії, створювати умови для обміну інформацією та взаємодопомоги в спільнотах, які охоплюють літніх людей», - говорить керівник проєкту Олександр Чепур.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ)  більше ніж 95% випадків смерті від COVID-19 припадають на осіб віком старше 60 років, і більше половини всіх випадків смерті — на осіб віком старше 80 років. Таке становище погіршується наслідками пандемії COVID -19. Через карантин люди старшого віку часто перебувають в розпачі, депресії, пригніченому стані. Губляться зв'язки з оточенням, знижується їх активність і мобільність, швидше розвиваються захворювання, знижується якість життя. Тому проєкт покликаний заповнити потребу у самозарадності спільнот літніх людей.

Про роль місцевого бізнесу у посиленні боротьби з наслідками пандемії коронавірусу говорить генеральний директор кампанії ТОВ «Буд – Буд» Сергій Корнієнко: «Не дивлячись на те, що пандемія негативно вплинула на розвиток локальної економіки і місцевий бізнес адаптується до наслідків карантину, ми залишаємося соціально відповідальним підприємством і закликаємо до допомоги громаді долати наслідків пандемії. У нас діє кол – центр, куди може зателефонувати літня людина і ми організуємо підвезення необхідних товарів. Також, ми інформували населення, розміщували на наших рекламних площах важливу інформацію про коронавірус».

Про важливість співпраці з місцевою владою та налагодження міжсекторного соціального партнерства у вирішенні проблем осіб похилого віку в умовах пандемії COVID -19 зазначила начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю виконавчого комітету Лубенської міської ради   Віта Коваленко .

Тож, вже найближчим часом організатори проведуть ряд гуртків самодопомоги для літніх людей, соціальні візити, навчання для соціальних робітників та волонтерів, поширюватимуть соціальну рекламу у Лубенському і Гребінківському районах. До спілкування запросили представників місцевих ЗМІ, партнерські організації та учасників ініціативи.

Захід відбувся у рамках проєкту «Соціальна підтримка та залучення до взаємодопомоги в умовах поширення COVID - 19 немобільних, маломобільних та мобільних осіб похилого віку, що мешкають у Лубенському та Гребінківському районах Полтавської області», що  реалізується Полтавською обласною молодіжною громадською організацією «Твій Світ» за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua