Рішення "Про обмеження реалізації алкогольних напоїв в нічний час на території міста Лубен"

ЛУБЕНСЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

від 2011 року

Про обмеження реалізації

алкогольних напоїв в нічний

час на території міста Лубен

міська рада вирішила:

 1. Обмежити роздрібну реалізацію алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Лубен у стаціонарних об’єктах торгівлі та закладах ресторанного господарства, у період з 22.00 години до 08.00 години кожного дня, враховуючи вихідні дні та свята.
 2. Встановити, що чинність цього рішення поширюється на всіх суб'єктів підприємницької діяльності на території міста Лубен незалежно від форм власності, які пройшли реєстрацію в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольним напоями.
 3. Встановити, що всі суб'єкти підприємницької діяльності, які відповідно до пункту другого цього рішення здійснюють торгівлю алкогольними напоями, зобов’язані забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно з технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними та протипожежними нормами і правилами.
 4. Доручити відділу торгівлі, громадського харчування та сфери побуту виконавчого комітету міської ради довести суть та вимоги цього рішення до відома всіх суб'єктів підприємницької діяльності на території міста Лубен, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями, а також забезпечити офіційне оприлюднення цього рішення в засобах масової інформації.
 5. Доручити управлінню освіти виконавчого комітету міської ради у місячний термін розробити в установленому порядку та подати на затвердження Лубенській міській раді Програму заходів щодо організації у шкільних та вищих навчальних закладах всіх рівнів акредитації інформаційної роботи стосовно роз’яснень про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв та тютюну на організм людини, а також переваг здорового способу життя.

 6. Заборонити розміщення реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби, ближче ніж за 300 метрів прямої видимості від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років.
 7. Міськрайвідділу УМВС України в Полтавській області (Мрачко І.М.) спільно з ГФ «Муніципальна служба правопорядку міста Лубни» (МелешкоГ.П.) забезпечити в межах своїх повноважень, постійний контроль за дотриманням норм статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР ( із наступними змінами) і цього рішення.
 8. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови Величка Г.І., відділ торгівлі громадського харчування та сфери побуту виконавчого комітету (Остапко Т.Д.), управління освіти виконавчого комітету (Костенко М.В.).

Міський голова

О.П.Грицаєнко

ПОВІДОМЛЕННЯ

Про оприлюднення проекту рішення Лубенської міської ради

«Про обмеження реалізації алкогольних напоїв в нічний

час на території міста Лубни»

Відповідно до статей 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб та їх об’єднань, Лубенська міська рада повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акту – рішення Лубенської міської ради «Про обмеження реалізації алкогольних напоїв в нічний час на території міста Лубни»

Проект рішення розміщений на офіційному сайті Лубенської міської ради

Даний проект рішення підготовлений з метою:

  • впорядкування обігу алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв та пива серед населення.
  • запобігання зростанню алкогольної залежності серед населення, а особливо молоді.
  • проведення роз’яснень серед населення, а особливо молоді, про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв на організм людини, а також переваг здорового способу життя.
  • здійснення якісного та своєчасного контролю за реалізацією алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв та пива.

Зауваження та пропозиції приймаються протягом одного місяця з дня офіційного опублікування цього проекту у письмовому або електронному вигляді за адресами:

Поштова адреса:

вул. Ярослава Мудрого,33, м. Лубни, 37500, тел. (05361) 72-729,

факс (05361) 72-725

Електронна адреса:

e-mail: Lubnirada@yandex.ua, web: http://lubnyrada.com.ua

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення Лубенської міської ради

«Про обмеження реалізації алкогольних напоїв

в нічний час на території міста Лубни»

1. Обґрунтування прийняття рішення

Керуючись Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» та враховуючи численні скарги громадян на порушення громадського порядку в нічний час, із зростанням кількості злочинів, скоєних у стані алкогольного сп'яніння, а також усвідомлюючи вплив алкоголю на стан здоров’я молодого покоління м. Лубни.

2. Мета і завдання прийняття рішення

Проект рішення розроблено з метою:

  • впорядкування обігу алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів серед населення.
  • запобігання зростанню алкогольної та тютюнової залежності серед населення, а особливо молоді.
  • проведення роз’яснень серед населення, а особливо молоді, про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на організм людини, а також про переваги здорового способу життя.
  • здійснення якісного та своєчасного контролю за реалізацією алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів та запобігання порушенням законодавства у відповідній сфері цивільно-правових відносин.

 1. Стан нормативно-правової бази.

Проект рішення розроблено відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання та продажу пива та слабоалкогольних напоїв», Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закону України «Про рекламу», постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.96 №854 «По затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.06 №833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення».

 1. Загальна характеристика і основні положення проекту рішення.

Основними положеннями проекту рішення є: заборона реалізації алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Лубни у стаціонарних об’єктах торгівлі та закладах ресторанного господарства, у період з 22.00 години до 08-00 години кожного дня, враховуючи вихідні дні та свята; заборона розміщення реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби, ближче ніж за 300 метрів прямої видимості від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років; розроблення Програми заходів щодо організації у шкільних та вищих навчальних закладах всіх рівнів акредитації інформаційної роботи стосовно роз’яснень про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на організм людини, а також про переваги здорового способу життя.

 1. Фінансово-економічне обґрунтування прийняття рішення.

Прийняття та реалізація рішення Лубенської міської ради «Про обмеження реалізації алкогольних напоїв в нічний час на території міста Лубни» не потребує витрат з бюджету міста Лубни.

 1. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття рішення.

Прийняття та реалізація рішення Лубенської міської ради «Про обмеження реалізації алкогольних напоїв в нічний час на території міста Лубни» забезпечить впорядкування обігу алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв та пива серед населення, зменшить зростання алкогольної серед населення, а особливо молоді, дасть можливість проводити якісні та своєчасні роз’яснення серед населення, про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв на організм людини, а також про переваги здорового способу життя, дозволить здійснювати якісний та своєчасний контроль за реалізацією алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів та запобігатиме порушенням законодавства у відповідній сфері цивільно-правових відносин.

Аналіз регуляторного впливу

до проекту рішення Лубенської міської ради

«Про обмеження реалізації алкогольних напоїв

в нічний час на території міста Лубни»

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

На сьогоднішній день у місті Лубни алкогольні та слабоалкогольні напої можна придбати на у будь-яку годину доби. Так ситуація викликана тим, що алкогольні та слабоалкогольні напої продаються цілодобово через торгівельну мережу.

Такі торгівельні точки здебільшого розташовані у місцях постійного скупчення людей, а особливо молоді.

У зв’язку з цим, а також враховуючи відсутність соціальних програм та відповідної реклами щодо шкідливого впливу алкоголю на організм людини, спостерігається збільшення чисельності людей, а особливо молоді, які постійно вживають алкогольні напої, слабоалкогольні напої, а також пиво,що у свою чергу поступово призводить до звикання, а потім до залежності.

Беручи до уваги таку тенденцію, стає зрозумілим поступове зростання кількості злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння (особливо у нічний період часу).

Також суттєвою проблемою є постійне скупчення людей біля стаціонарних об’єктів торгівлі (так званих нічних магазинів) у нічний період часу, що спричиняє значне порушення тиші та призводить до численних скарг мешканців міста.

 1. Визначення цілей регулювання

Прийняття регуляторного акта сприятиме припиненню розповсюдження алкогольної залежності серед населення, а особливо молоді. Також передбачається зменшення кількості злочинів, що були скоєні особами у стані алкогольного сп’яніння.

У свою чергу профілактичні заходи по роз’ясненню населенню, а особливо молоді, щодо шкідливого впливу алкоголю на організм людини призведуть до зменшення вживання алкогольних виробів населенням.

 1. Визначення та оцінка всіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей, наведення аргументів щодо переваги обраного способу

Нині, у зазначеній сфері цивільно-правових відносин діють: Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму», Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання та продажу пива та слабоалкогольних напоїв», Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закон України «Про рекламу», постанова Кабінету Міністрів України від 30.07.96 №854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», постанова Кабінету Міністрів України від 15.06.06 №833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення».

Однак, регуляторного акта, який діє на території міста Лубни та метою якого є врегулювання обігу алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв та пива у нічний час та у місцях постійного скупчення молоді, до цього часу немає.

 1. Визначення очікуваних результатів прийняття акта

Прийняття регуляторного акта сприятиме припиненню зростання алкогольної залежності серед населення, а особливо молоді.

Також прийняття регуляторного акта сприятиме зменшенню кількості злочинів, що скоєні особами у стані алкогольного сп’яніння та забезпечить громадський спокій у нічний час у цілому.

 1. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк дії регуляторного акта матиме необмежений термін дії.

 1. Визначення показників результативності акта

Прийняття регуляторного акта дасть можливість:

  • Заборонити роздрібну реалізацію алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Лубни у стаціонарних об’єктах торгівлі та закладах ресторанного господарства, у період з 22.00 години до 08.00 години кожного дня, враховуючи вихідні дні та свята.
  • Проводити заходи щодо організації у шкільних та вищих навчальних закладах усіх рівнів акредитації інформаційної роботи стосовно роз’яснень про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на організм людини, а також переваг здорового способу життя.

 1. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта

Строк проведення результативності акта:

Базове – до набрання актом чинності;

Повторне – через рік після набрання чинності актом;

Періодичні – раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності акта.

Відстеження результативності дії акта здійснюватиметься за результатами врахування зауважень та пропозицій, виконання норм запропонованого проекту рішення.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua