Рішення міської ради ’’Про місцеві збори’’

ЛУБЕНСЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(шоста сесія шостого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

від 18.02.2011 року

Про місцеві збори

Керуючись ст. 143 Конституції України, ст. 12 Податкового кодексу України, ст. 26, 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою зміцнення матеріальної і фінансової бази місцевого самоврядування,

міська рада вирішила:

1. Встановити на території міської ради наступні місцеві збори:

- збір за місця для паркування транспортних засобів;

- туристичний збір;

- збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

2. Затвердити Положення про місцеві збори згідно додатків № 1-3.

3. Затвердити перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів згідно додатку № 1 до Положення про збір за місця паркування транспортних засобів.

4. Затвердити перелік осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів згідно додатку № 2 до Положення про збір за місця паркування транспортних засобів.

5. Вважати рішення Лубенської міської ради від 24.07.98 р. «Про місцеві податки і збори» зі змінами та доповненнями таким, що втратило чинність.

6. Це рішення набуває чинності з дня прийняття.

Міський голова О.П. Грицаєнко


Додаток № 1

до рішення шостої сесії Лубенської міської ради

шостого скликання від 18.02.2011 року

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ЗБІР ЗА МІСЦЯ ДЛЯ ПАРКУВАНЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Розділ I

Загальні положення

1.1. Положення про збір за місця для паркування транспортних засобів (далі – Положення) розроблено на підставі ст. 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755- IV.

1.2. Це Положення є обов’язковим до виконання юридичними особами їх філіями (відділеннями, представництвами), фізичними особами - підприємцями, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Розділ II

Механізм справляння збору

2.1. Платники збору

2.1.1. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

2.1.2. Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів затверджується додатком № 1 до цього Положення.

2.1.3. Перелік осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, затверджується додатком № 2 до цього положення та надається виконавчим комітетом міської ради Лубенській ОДПІ в порядку, встановленому розділом I Податкового кодексу України.

2.2. Об’єкт і база оподаткування збором

2.2.1. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

2.2.2. Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

2.3. Ставки збору

2.3.1. Ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі 0,03 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Розділ III

Порядок обчислення та строки сплати збору

3.1. Порядок сплати збору

3.1.1. Збір сплачується до місцевого бюджету м. Лубни авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно). Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за податковий (звітний) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

3.1.2. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки.

3.2. Базовий податковий (звітний) період

3.2.1. Базовий податковий звітний період дорівнює календарному кварталу. Податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу .

3.2.2. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за податковий (звітний) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується протягом 10 граничного строку подання податкової декларації.


Розділ IV

Відповідальність та контроль

4.1. Відповідальність

4.1.1. Платники збору, зазначені у п. 2.1. цього Положення, несуть відповідальність за неподання у встановлені терміни податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів до органу державної податкової служби, правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору до бюджету відповідно до Податкового кодексу України, Закону України «Про державну податкову службу в Україні», інших законодавчих та нормативних актів.

4.2. Контроль

4.1.2. Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю подачі податкової декларації до органу держаної податкової служби, повнотою і своєчасністю сплати збору до бюджету здійснює Лубенська ОДПІ.

Секретар міської ради І.І. Карпець


Додаток № 1

до положення про збір за місця для паркування транспортних засобів

до рішення шостої сесії Лубенської міської ради

шостого скликання від 18.02.2011 року

Перелік

спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів

Ділянка № 1 по вул. Радянській

Ліва сторона - початок ділянки по створу будинку № 29 по вул. Радянській

Права сторона - обмежується пiшохiдним переходом по пл. Ярмарковій.

Ділянка № 2 по вул. Радянській

Ліва сторона – край автобусної зупинки вул. Садова (магазин «Тисяча»)

Права сторона – створ будинку № 41 по вул. Радянській (магазин «Тисяча»)

Ділянка № 3 по вул. Радянській

Ліва сторона - обмежена пiшохiдним переходом по вул. Радянській.

Права сторона - закінчується по створу адмінбудівлі при вході в ринок.

Ділянка № 4 по вул. Садовій

Пiвнiчна та пiвденна сторони обмежуються в'їздами на територію ПП «Лубенського хлібозаводу» та ТОВ фірми «Стелс».

Ділянка № 5 по вул. Садовій

Пiвнiчна та пiвденна сторони обмежуються в'їздами на територiю ринку з вул. Садової та ТОВ фiрми «Стелс».

Ділянка № 6 по вул. Садовій

Пiвнiчна та пiвденна сторони обмежуються в'iздами на територiю ринку з вул. Садової.

Ділянка № 7 по вул. Гомона

Лiва i права сторони обмежуються пiшохiдними переходами через вул. Гомона, з вул. Садової – на вул. Гомона, з пл. Ярмаркової – на вул. Гомона.

Ділянка № 8 по вул. Садовій

Пiвнiчна та пiвденна сторони обмежуються краями заасфальтованого «кармана» по вул. Садової.

Ділянка № 9 по вул. Гагаріна

Пiвнiчна сторона починається навпроти повороту металевої огорожi дитячого парку по вул. Гагаріна.

Пiвденна сторона закiнчується навпроти повороту металевої огорожi дитячого парку центральний вхід у дитячий парк на розі вулиць Гомона –Гагаріна.

Ділянка № 10 пл. Ярмаркова (магазин «АТБ»)

Пiвнiчна сторона починається на початку заасфальтованого «кармана» на пл. Ярмарковій.

Пiвденна сторона закiнчується перед поворотом бордюра біля магазину АТБ.

Ділянка № 11 пл. Ярмаркова (магазин «Будинок меблів»)

Пiвнiчна сторона починається з кiнця заокругленного бордюра з вул. Гомона на пл. Ярмаркову.

Пiвденна сторона закiнчується навпроти межi дiлянки кафе «Капкан» пл. Ярмарковій.

Ділянка № 12 по вул. Радянській

Ділянка для пільгового паркування транспортних засобів.

Ліва сторона – обмежена пiшохiдним переходом по вул. Радянській.

Права сторона - обмежується до 50 метрів в напрямку адмінбудівлі при вході в ринок.

Загальна кількість місць для паркування транспортних засобів – 225 шт.

Загальна площа земельних ділянок – 2025 м2.

Секретар міської ради І.І. Карпець


Додаток № 2

до положення про збір за місця для паркування транспортних засобів

до рішення шостої сесії Лубенської міської ради

шостого скликання від 18.02.2011 року

Уповноважена особа,

яка організовує та провадить діяльність із забезпечення

паркування транспортних засобів

Враховуючи рішення комісії, створеної з метою визначення організації (підприємства), яка найбільш ефективно організовує роботу по збору коштів за паркування автотранспорту, належне утримання території, визначити уповноваженим на організацію та проведення діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів Приватне підприємство «Заріччя».

Секретар міської ради І.І. Карпець


Додаток № 2

до рішення шостої сесії Лубенської міської ради

шостого скликання від 18.02.2011 року

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР

Розділ I

Загальні положення

1.1. Положення про туристичний збір (далі – Положення) розроблено на підставі ст. 268 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755- IV.

1.2. Це Положення є обов’язковим до виконання юридичними особами їх філіями (відділеннями, представництвами), фізичними особами - підприємцями, громадянами України, іноземцями, а також особами без громадянства, які надають та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Розділ II

Механізм справляння збору

2.1. Платники збору

2.1.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію міської ради та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2.1.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають в місті, у тому числі на умовах договорів найму;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати.

2.2. Об’єкт і база оподаткування збором

2.2.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених п. 2.3. цього розділу, за вирахуванням податку на додану вартість.

2.2.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.


2.3. Податкові агенти

2.3.1. Справляння збору може здійснюватися:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

2.4. Особливості справляння збору

2.4.1. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

2.5. Ставки збору

2.5.1. Cтавка встановлюється у розмірі 1 відсотка до бази справляння збору, визначеної п. 2.2. цього розділу.

Розділ III

Порядок обчислення та строки сплати збору

3.1. Порядок сплати збору

3.1.1. Збір сплачується до місцевого бюджету м. Лубни авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно). Суми нарахованих щомісячних авансових внесків відображаються у квартальній податковій декларації. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

3.1.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

3.2. Базовий податковий (звітний) період

3.2.1. Базовий податковий звітний період дорівнює календарному кварталу. Податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

3.2.2. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за податковий (звітний) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується протягом 10 граничного строку подання податкової декларації.


Розділ IV

Відповідальність та контроль

4.1. Відповідальність

4.1.1. Податкові агенти, зазначені у п. 2.3. цього Положення, несуть відповідальність за неподання у встановлені терміни податкової декларації туристичного збору до органу державної податкової служби, правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору до бюджету відповідно до Податкового кодексу України, Закону України «Про державну податкову службу в Україні», інших законодавчих та нормативних актів.

4.2. Контроль

4.1.2. Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю подачі податкової декларації до органу держаної податкової служби, повнотою і своєчасністю слати збору до бюджету здійснює Лубенська ОДПІ.

Секретар міської ради І.І. Карпець


Додаток № 3

до рішення шостої сесії Лубенської міської ради

шостого скликання від 18.02.2011 року

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ЗБІР ЗА ПРОВАДЖЕННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Розділ I

Загальні положення

1.1. Положення про збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності (далі – Положення) розроблено на підставі ст. 267 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755- IV.

1.2. Це Положення є обов’язковим до виконання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому порядку торгові патенти та провадять на території м. Лубни деякі види підприємницької діяльності.

Розділ II

Механізм справляння збору

2.1. Платники збору

2.1.1. Платниками збору є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності:

а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів;

б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України;

в) торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти;

г) діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).

2.3. Ставки збору

2.3.1. Ставка збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг, провадження торговельної діяльності нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом із застосуванням пістолетних паливно-роздавальних колонок на стаціонарних, малогабаритних і пересувних автозаправних станціях, заправних пунктах встановлюється з розрахунку на календарний місяць у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року з урахуванням місцезнаходження пункту продажу товарів та асортименту товарів, пункту з надання платних послуг та виду платних послуг.

2.3.2. Ставки збору, які мають верхню та нижню межу затверджуються рішенням сесії міської ради.

2.3.3. Фіксовані ставки збору визначені п. 267.3 ст. 267 Податкового кодексу України.

Розділ III

Порядок придбання торгового патенту

та строки сплати збору

3.1. Для провадження передбачених цією статтею видів підприємницької діяльності суб’єкт господарювання подає до Лубенської ОДПІ заявку на придбання торгового патенту, яка повинна містити відомості, визначені пп. 267.4.1 ст. 267 Податкового кодексу України.

3.2. Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до статті пп. 267.4.1 ст. 267 Податкового кодексу України. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.

3.3. Збір сплачується до місцевого бюджету м. Лубни:

а) за провадження торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту - не пізніш як за один календарний день до початку провадження такої діяльності;

б) за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями - щомісяця не пізніше 15 числа, який передує звітному місяцю;

в) за здійснення діяльності у сфері розваг - щоквартально не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному кварталу.

3.4. Під час придбання торгового патенту суб’єкт господарювання вносить суму збору за один місяць (квартал). На суму збору, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується сума збору, яка підлягає внесенню в останній місяць (квартал) його дії.

Розділ IV

Відповідальність, контроль та інше

4.1. Відповідальність

4.1.1. Платники збору, зазначені у п. 2.1. цього Положення, несуть відповідальність за порядок використання торгового патенту, здійснення діяльності без придбання відповідного патенту, повноту і своєчасність сплати збору до бюджету відповідно до Податкового кодексу України, Закону України «Про державну податкову службу в Україні», інших законодавчих та нормативних актів.

4.2. Контроль

4.2.1. Контроль за порядком використання торгового патенту, здійснення діяльності без придбання відповідного патенту, повнотою і своєчасністю сплати збору до бюджету здійснює Лубенська ОДПІ.


4.3. Інше

4.3.1. Інші вимоги щодо справляння збору підлягають виконанню платниками збору, зазначеними у п. 2.1. цього Положення у порядку визначеному Податковим кодексом України.

Секретар міської ради І.І. Карпець

Comments  

 
0 #1 Тетяна УАЗ 18.02.2016 16:53
Добрий день! Скажіть будь ласка коли буде викладено Додадоток 1 и 2 до рішення ЛМР від 25 вересня 2015 року
"Про затвердження схеми зонування при встановленні ставок податку на майно відмінне від земельної ділянки", тому що 19.02.2016р. останні день подачі звітності, а дану інформацію дізнатись можно тільки в телефонному режимі в службах ДФС без документального підтвердження? Надіюсь, що інформація з'явиться найближчим часом.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДОКУМЕНТИ Рішення міської ради 6 скликання Рішення міської ради ’’Про місцеві збори’’

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: ДОКУМЕНТИ Рішення міської ради 6 скликання Рішення міської ради ’’Про місцеві збори’’

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua