Щодо ситуації із захворюванням учнів

6 квітня у міській раді під головуванням Олександра Грицаєнка відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності населення. Крім членів цієї комісії присутніми на засіданні були директори та завідувачі всіх навчальних закладів міста. На порядок денний виносилося одне питання: про результати попереднього розслідування захворювання учнів загальноосвітньої школи №1. Інформував з цього питання начальник Лубенського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Андрій Грищук.

За інформацією доповідача та співдоповідачів - директора ЗШ №1 Людмили Тютюнник, начальника управління охорони здоров’я Віктора Ківи, начальника управління освіти Мирослава Костенка, зараз в інфекційному відділенні міської лікарні перебувають 6 учнів школи. Це всі, хто звернувся до лікарів за допомогою. Перебіг хвороби середньої тяжкості. Стан цих дітей задовільний. Більше звернень від батьків не надходило. 05.04.2018 року у школі були відсутні 130 дітей 1-4 класів, стан їх здоров'я та причини відсутності з’ясовуються. Не виключено, що переважна більшість цих дітей залишилися вдома через пересторогу батьків, оскільки адміністрація школи надала батькам право самим вирішувати питання відвідування школи 5 і 6 квітня та, в разі необхідності, рекомендувала звертатися до медичних працівників.

Для виявлення причин захворювання дітей Лубенським міськрайонним управлінням ГУ Держпродспоживслужби  5 квітня відібрані проби харчових продуктів з їдальні навчального закладу, зразки питної води, взято 30 гігієнічних змивів, обстежено 5 працівників школи. Наразі лабораторні дослідження знаходяться в роботі, про їх результати обов’язково буде повідомлено. До завершення розслідування робота їдальні школи припинена.

Комісія вирішила невідкладно провести позапланові перевірки харчоблоків всіх навчальних закладів міста, провести позачергові навчання працівників харчоблоків з питань безпечності харчових продуктів. Працівникам школи доручили невідкладно здійснити поквартирний обхід тих учнів, які не з’явилися до школи й не повідомили про причини відсутності. Це допоможе більш об’єктивно оцінити ситуацію. Крім того, комісія  доручила управлінню охорони здоров’я звернутися до сесії міської ради з проханням виділити додаткові кошти для придбання тест-систем для виявлення інфекційних захворювань. Дані й інші рекомендації та доручення.

Результати досліджень та всі офіційні повідомлення від компетентних служб будемо відразу оприлюднювати на нашому сайті.Comments  

 
+1 #1 Валерій Карчава 06.04.2018 17:52
1. Шість дітей це ймовірно ті хто звернувся до інфекційного відділення. Ми зверталися до дитячої лікарні. Є результати аналізів. Чому не повідомили скількидітей звернулось до дитячої поліклінніки. У нашої дитини 4 квітня у школі почав боліти живіт нам зателефонували та попросили забрати дитину з уроків і все!!! Вечором і на наступний день були сильні рвоти та підвищена температура тіла. Ми звернулись у дитячу поліклінніку. Добре що стан дитини на сьогодні покращився.

2. Чому ви пишете що адміністрація школи надала право батька вирішувати питання відвідування школи та рекомендувала звернутися до лікаря. Нам ніхто нічого не рекомендував та не пропонував. Більше того навіть не зібрали голів батьківських комітетів та не профінформували про дану ситуацію в школі. Моя дружина член батьківського комітету 4-В класу. Їй ніхто нічого офіційно не повідомляв.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua