Шановні лубенці!

За історичними вимірами, 1418 днів і ночей, протягом яких йшла війна, – лише коротка невловима мить. А за масштабами подій, за величчю звершеного і трагізмом пережитого – це ціла епоха. Війна була Великою не тільки за своєю назвою.

Так, Перемога була одна на всіх, хто вступив у двобій з нацистською навалою. І ніхто не стояв за ціною. Для України ця ціна становила за різними даними від 8 до 10 мільйонів людських життів, колосальні суми економічних втрат. Республіка дала армії і флоту понад 7 мільйонів воїнів. Кожен другий з них поліг на фронтах, а кожен другий з тих, хто залишився у живих, повернувся додому інвалідом. Вдумайтеся лише в таку страшну цифру: кожний сьомий з тих майже 60-ти мільйонів, яких забрала війна - наш співвітчизник. Понад 700 міст і містечок та 28 тис. сіл було знищено фашистськими загарбниками, тисячі підприємств зруйновано і пограбовано. Україна, для якої історія не скупилася на людські трагедії, попіл руйнувань, у моторошному побоїщі Великої Вітчизняної знову була викупана в крові.

         Золотими літерами вписані в Книгу вічної пам’яті імена жителів нашого міста і району, які мужньо боролися з ворогом.

 

         За відвагу виявлену в боях проти фашистських загарбників більше 6500 лубенців нагороджені бойовими орденами і медалями, 14 – удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Серед них гвардії лейтенант Павло Рак, майор Максим Халявицький, гвардії старший лейтенант Дмитро Сірик, старший лейтенант Михайло П’ятикоп. Ми пишаємося своїми земляками – героями:

Безстрашною льотчицею Наталією Кравцовою, командиром взводу Валентином Пацюченком, повним кавалером ордена солдатської Слави Федором Шокало. Лубенці завжди пам’ятатимуть героїзм воїнів 94 погранполку та 337 Лубенської стрілецької дивізії.

Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб, голоду і негараздів! Вклонімося до землі їх пам'яті і вшануємо їх хвилиною мовчання.

Переможна весна для тих, кому дякуючи богові і долі, випало  повернутися додому, нехай скаліченим, нехай понівеченими кулями і осколками, приготувала ще одне випробування - трудовим фронтом. Вам, хто змінив солдатські гімнастерки на цивільний одяг, робітничі спецівки та селянські фуфайки, довелося винести на своїх плечах відбудову народного господарства. Це була нелегка і непроста справа. Якщо на Радянський Союз припадав 41% втрат понесених воюючими країнами за весь період другої світової війни, то на Україну - 42% загальносоюзних втрат. Жодна з держав, включаючи Німеччину, Польщу або Росію не зазнала руйнувань такого масштабу. Лубни теж відбудовані вашими невтомними руками.

Відроджена Україна, рідне місто найкращий пам'ятник усім захисникам. Це був ратний подвиг, рівний бойовому. Вдячні Вам за це нинішнє і прийдешні покоління.

Цей вікопомний день уособлює героїзм, силу духу, ратну працю й вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій і задумів. Для нас, нащадків солдатів Великої Перемоги, найвищою життєвою істиною є вірність їх справі і громадянському обов’язку, довічна синівська шана і повага.

Ми у вічному боргу перед Вами, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які Ви виявили в боях за рідну землю.

 

Шановні, дорогі ветерани!

Зичу вам міцного здоров’я і довгих років щасливого життя,  бадьорості духу та тепла людських стосунків, добра і радості, оптимізму і непохитної віри у те, що завтрашній день буде світлішим і щасливішим!  Доземний Вам уклін!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

Молодіжні сайти

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua