Співпраця без кордонів

Як ми вже повідомляли раніше, на виконання Меморандуму про співпрацю між нашим містом та німецьким містом Раунхайм, який підписали відповідно міський голова Олександр Грицаєнко та бургомістр Томас Юе, делегацію лубенських учнів та вчителів запросили цьогоріч до Німеччини. І ось 20 учнів із спеціалізованої школи №6 та загальноосвітньої школи №4 разом з вчителями з 6 по 10 травня познайомилися з Німеччиною.

Нижче їх розповідь про візит.

Як би детально не описувала світ Вікіпедія, як би захоплююче не розповідали про нього вчителі, як би влучно не передавали пейзажі чужі фото – усе це жодним чином не замінить власний досвід! Адже побачене, відчуте, пережите змушує не лише краще запам’ятати й зрозуміти те, як живуть люди в інших країнах, а й проаналізувати, обміркувати, знайти щось спільне, відмінне, одним словом, скласти власну думку про ситуацію за межами України.

Цьогоріч, учні та вчителі Лубен отримали унікальну можливість відвідати німецьке місто Раунгайм та провести кілька днів у школі імені Анни Франк, обмінюючись досвідом, вивчаючи підходи до організації роботи в даному навчальному закладі. Це інтегрована школа, де навчаються близько 500 учнів з 5 по 10 класи. Що здивувало й відразу впало в око – це мультинаціональність як штату вчителів, так і учнівського колективу. Представники різних народів співіснують та ефективно співпрацюють у закладі, не відчуваючи мовного чи культурного дискомфорту. Нам дозволили побувати на уроках англійської та німецької мов, математики, фізичної культури, мистецтва. У Німеччині уроки проводяться парами тривалістю півтори години. Діти зазвичай сидять групами, а не рядами, виконуюючи завдання можуть спілкуватися, обговорювати матеріал.

Разом із німецькими старшокласниками наші учні долучилися до дослідницьких проектів за п’ятьма напрямками: порівнювали міста, магазини, транспортні сполучення та дорожні знаки, полікуртурність і національні кухні України та Німеччини. Після захисту проектів ми познайомили господарів з нашою країною: організували коротку відеоекскурсію, надавши їй автентичності виконанням народних пісень у вишиванках. Також наші учні продемонстрували свої таланти, провівши імпровізований концерт: грали на музичних інструментах, танцювали, виконували вокальні композиції. А завершилася спільна робота приготуванням традиційних українських страв – вареників та узвару, від яких наші партнери залишилися просо в захваті!

Проте програма нашого перебування в Німеччині була насичена не лише діловими подіями, а й низкою розважальних заходів, серед яких – відвідування джампінгового центру  “Superfly” у місті Вісбаден, відвідування Франкфурта-на-Майні та екскурсія до четвертого за величиною аеропорту Європи.

Наше перебування в Німеччині залишило по собі безліч вражень, сотні фото та постів в соцмережах, безумовно нових друзів та надію на наступні зустрічі, адже делегація була уповноважена запросити німецьких партнерів у місто Лубни для продовження міжнародної співпраці між Україною та Німеччиною.


 

 Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua