Стадіон «Центральний»: усі на ковзанку!

Зросла вартість відвідування до 20 грн. за одну годину перебування на льоду у ковзанах (рішення виконавчого комітету Лубенської міської ради № 138 від 27 червня 2018 року). Дорого це чи ні – судіть самі. З 1 січня подорожчала подача електроенергії для комунальних підприємств, а незабаром підвищиться водопостачання і водовідведення. Наприклад, вартість катання у Полтаві на приватній ковзанці у торговому центрі «Екватор» – 60 грн. за 45 хвилин катання. У сусідньому райцентрі Гребінка теж є ковзанка на території стадіону, яка працює всього з 16.00 до 19.00 і лише вхід до неї коштує 15 грн., а вартість катання за одну годину на нових ковзанах з ботинками становить 30 грн., на середніх – 20 грн. і на старих ковзанах – 10 грн. У Пирятині на стадіоні «Ювілейний» теж відкрита ковзанка, яка працює з 14.00 до 21.00 і вартість катання така сама як і Лубнах – 20 грн. за одну годину. І ще один приклад: вартість катання на ковзанах у відомому і дорогому курорті «Буковель» – 300 грн. (!) за 45 хвилин. Нагадаю лубенцям, що ми працюємо для вас щодня – з 10.00 до 21.00.

Цьогоріч, як ніколи, зима розпочалася рано і вперше за всю історію існування ковзанки вона відкрилася  ще 8 грудня, попрацювавши лише один день, бо наступного дня пішов дощ. Після цього настали морози і ми працювали з 12 по 23 грудня. Після відлиги, а потім великої снігової заметілі ми відкрилися для лубенців в останній день минулого року – 31 грудня, зробивши мешканцям міста подарунок до Нового року. Хочу висловити велику вдячність деяким комунальним підприємствам за відчутну допомогу по розчищенню снігових завалів на стадіоні. Це ЛК «ЖЕУ», КП «Чисте місто» і ОКВПТГ «Лубнитеплоенерго». Сподіваємось і на підтримку іншого комунального підприємства «Шляхрембуд», яке нещодавно очолив Олександр Моша.

Багатьох лубенців цікавить таке питання: куди ж стадіон «Центральний» витрачає зароблені кошти від катка? Відповідаю: перш за все на потреби нашої установи, яких є безліч, адже кошти з місцевого бюджету йдуть нам лише на заробітну плату та нарахування до неї. На перші отримані кошти від ковзанки наприкінці минулого року ми придбали 31 пару ковзанів з ботинками, витративши 15 тис. грн. Адже ковзанярського взуття у нас було не достатньо, щоб задовольнити усіх лубенців та гостей міста. Я помітив, що останнім часом все більше і більше мешканців міста, особливо дітей різного віку, стали займатися відпочинком на льоду на свіжому зимовому повітрі. Їм, мабуть,  набридло вже сидіти за комп’ютерами, планшетами і мобільними телефонами. Хочеться згадати дитинство нашого покоління, коли ми відпочивали цілими днями на шкільних канікулах на санчатах, лижах і ковзанах. Тому вже у цьому році ми ще придбали 24 пари ковзанів з ботинками, особливо дитячих розмірів на сумі 10 500 грн. І вже з них чимало зламалося (до речі, у Гребінці перед видачею нових ковзанів у людей потребують паспорт або свідоцтво про народження!). Можливо і ми будемо вимагати документ чи якусь заставу за ковзани, адже отак зламати майже нове ковзанярське взуття просто так не можливо. Адже одна пара б/в його коштує 400-600 грн., а варість у магазинах нових ковзанів 1200-1300 грн. Нагадаю лубенцям, що на сьогодні на стадіоні є більше двохсот пар ковзанів розмірами з 26 по 46 (ще біля сорока пар лежать зломаними. Їх потрібно буде ремонтувати). Із зароблених коштів з ковзанки чимало витрачається на водопостачання, адже заливаємо каток щоночі (якщо дає змогу погода – не йде сніг), на електропостачання, на придбання паливно-мастильних матеріалів та запчастин для газонокосарок, бензопилок, електропилок, снігоочисну машину, канцелярські товари, будівельні матеріали, комп’ютерну та оргтехніку, заготовку дров для двох буйлеранів, на інші потреби нашого комунального спортивного підприємства.

Чимало у нас є і проблем, пов’язаних з ковзанкою. Більшість лубенців висловлюють працівникам стадіону подяку за нормальну організацію належного відпочинку на ковзанах, але є і такі, яких я називаю «невгамовними». У перший же день відкриття ковзанки (8 грудня) знайшлися і такі «спортсмени», що зняли на відео кригу, яка покрила після нашого поливу і бігові доріжки стадіону. Відразу ж відео було «викинуте» в інтернет (сторінка на «фейсбуці») і пішло чимало негативних відгуків у сторону директора стадіону, який «уграв» бігові доріжки. Звичайно, було неприємно мені їх читати, розуміючи і те, що хто писав у цьому зовсім не фахівець. По-перше, вирішили залити саме на гумовому покриттю під назвою «регапол» тому, щоб не завдавати шкоду трав’яному газону футбольного поля (останні роки він саме на місці ковзанки все гірше і гірше). По-друге, регапол не боїться води, променів сонця, спеки, снігу, морозів, вітру і льоду. Минулого року 9 грудня у місті несподівано задощило і всі бігові доріжки стадіону вкрилися водою, а потім наступного дня замерзли. І що сталося гумовим доріжкам? Нічого! І так трапляється щороку десятками разів. По-третє, наскільки легше і швидше заливати каток водою, адже вода у землю не входить, а залишається на поверхні снігової товщі і замерзає. Від цього легше і не довго працівникам стадіону приходиться в нічний час при морозі і вітрі заливати ковзанку. Та ще й стадіон економить кошти на воду. По-четверте, на гумовому покритті між південними воротами футбольного поля і інформаційним таблом є невеличкий металевий паркан, який служить опорою тим лубенцям, які не дуже вміють кататися на ковзанах. Є і ті мешканці міста, які приходять до мене лаятися. Це чоловік і його дружина, які хочуть покатати свою онуку на своїх ковзанах за 20 грн. і на весь день. Я їм нагадав, що у нас немає послуги прокату ковзанів, а діє платна послуга під назвою катання на ковзанах одна година вартістю 20 грн. (чи зі своїми ковзанами, чи з ковзанами стадіону). Але таким «людям», які хочуть йти скаржитися на нас до мерії, важко щось доказувати…

На завершення хочу подякувати всім тим лубенцям, які з розумінням ставляться до роботи ковзанки, взагалі до самого стадіону «Центральний», до його дирекції. Висловлюю подяку і моїм підлеглим, для яких вихідних і святкових днів не було, за їх працю на благо нашого міста, без яких взагалі не існував би відпочинок лубенців в зимовий час. Користуючись нагодою, запрошую всіх мещканців міста і району до нас, де на них чекають теплі приміщення для перевзування, нагострені ковзани, внутрішні зігріті туалети, смачний гарячий чай, чудова музика та приємна посмішка працівників стадіону.

Приємного всім зимового відпочинку!

Юрій КЛИМЧЕНКО,

директор стадіону «Центральний»


 

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Наші ЗМІ

Наші друзі

Молодіжні сайти

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
You are here: Головна

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua