Центральна лікарня

Головна статті
Центральна лікарня
Сьогодення
Всі сторінки

Історія Лубенської медицини така давня, як і саме місто засноване Київським князем Володимиром в 988 році.

Важко собі уявити фортецю без надання медичної допомоги. Історія древньої медицини ще й на сьогоднішній день дуже мало вивчена, ще менше ми знаємо за представників народної медицини, яка століттями служила простому народові.

І все ж за деякі епізоди в історії Лубенської медицини ми дізналися.

При церквах і монастирях в 1745 році в повіті працювало: 107 церковно-приходських шпиталів.

Перший аптекарський город, який можна вважати найдавнішою науково-практичною установою з вирощування лікарських рослин у Російській імперії, відкрився в Лубнах в 1709 році одночасно із заснуванням тут першої польової аптеки, по велінню царя Петра 1.

Першою майстернею з виготовлення медичних інструментів вважається майстерні, відкрита в 1733 році, при Лубенській аптеці.

Першим вченим - українцем, який став професором медицини в Росії, був уроженець Лубен Іван Полетика (1726-1783 р.р.).

Першим доктором медицини зарубіжного Единбурзького університету в Росії став син простого попа з Лубенського повіту - Андрій Італійський, який після закінчення Києво-Могилянської академії студіював медицину в університетах Європи (1743-1827 р.р.).

За участю уроженця Лубенщини, козацького сина Назара Карпинського (1743-1810 р.р.) професора медицини, почесного члена Петербурзької академії наук укладено перший карантинний статут і підготовлено першу російську фармакопею.

В 1803 р. в червні місяці було дозволено будівництво 4-х богоугодних господарств Полтавської губернії:

-   Полтавського

-   Кременчуцького

-   Лубенського

-   Роменського

По наказу у Лубенському господарстві було заплановано будівництво: головної (центральної) лікарні на 30 ліжок та богодільні на 40 ліжок, і приписних лікарень в Хоролі, Пирятині, Переяславі (кожна на 10 ліжок).

Завдяки унікальним спогадам „генія чистої краси" Анни Керн ми знаємо навіть прізвище Лубенського лікаря - Голованов. „Він був людиною високоморальною, освіченою і доброю", згадує А.Керн у 1804 р. „Займався крім медицини садівництвом. В його саду росли навіть виноград і фрукти з Південної Франції. А які чудові в нього були квіти. Його мистецтво лікаря у поєднанні з чудовим кліматом і чарівною природою приваблювали у Лубни багатьох хворих навіть з віддалених міст".

Уже в кінці XIX на початку XX ст. у Лубенському повіті було створено розгалужену мережу закладів з медичного обслуговування населення.

Повіт із населенням 136 тис. чоловік був поділений на 7 медичних дільниць. Медичний персонал складався із 9 лікарів, 22 фельдшерів і 3-х акушерок. Існувало і 8 фельдшерських пунктів.

В 1913 році на 1 тис. жителів припадало 0,15 лікаря і 1,3 лікарняного ліжка, в той час коли в 1966 році в нашому районі на 1 тис. населення - 6,4 ліжка і 1,7 лікарняної посади, а в 1999 році - 3,1 лікарняної посади і 5,8 ліжка.

Про знаменні дати в історії розвитку охорони здоров'я Лубенщини необхідно віднести відкриття в 1930 році в Лубнах медичного технікуму (після ВВВ перейменованого в медичне училище).

В квітні 1944 року відкрив свої двері для поранених і хворих шпиталь на 500 ліжок.

З кожним роком мережа охорони здоров'я району збільшувалась. В 1946 році в районі уже працювало 66 лікаря (із них у місті - 59, на селі - 7), 263 середніх медпрацівників, при поліклінічному відділенні міста був відкритий пункт швидкої допомоги (ними було за рік обслуговано - 1804 виїзди).

Центральна районна лікарня в 1961 році отримала нове 3-х поверхове приміщення основного корпусу із допоміжними службами .

В 1962 році Лубенська ЦРЛ була затверджена школою передового досвіду і приймала делегатів семінару Всесвітньої організації охорони здоров'я.

В 1965 році Лубенська ЦРЛ за хороші показники в роботі була затверджена МОЗ СРСР, учасником Всесоюзної виставки народного господарства Радянського Союзу.Comments  

 
0 #5 Ліна 14.02.2018 13:56
а які там гінекологи?
Цитувати
 
 
0 #4 Тома 22.12.2016 13:21
сходите в манипуляционнй кабинет в семейную амбулаторию, может там вам помогут
Цитувати
 
 
+9 #3 Оксана 2 12.12.2016 11:56
11.12.2016. Лежит мой свекр, лечит воспаление легких. Рядом в палате мужчина тоже с воспалением. С каждым днем все хуже и хуже. Потом впал в кому. Так и лежал в кровати, капельницы ставили. Потом человек умер. А ему пришли и мертвому укол сделали и капельницу поставили. Только через пару часов додумались пульс проверить. Вот такие вот врачи. Свекр в шоке. Домой просится. А врач даже толком по рентгену ничего не сказал. Интересно, они так же своего сына, брата, отца лечили бы? Или работа не нравится??? Пооблема в чем? Ищите другую работу, зачем над людьми издеваться?
Цитувати
 
 
+3 #2 Натали 13.12.2015 22:11
Больница то может и хорошая, а вот те кто там работают оставляют желать лучшего. Пришла за помощью в приёмное отделение, попросила сделать укол, а то назначить назначили,а колоть придумывай сам где тебе будут делать, в скорой помощи отказали, направили в больницу. Оказывается, что в больнице у нас тоже уколы не делают. Сидит паренек молодой, наверное врач, я думаю что даже чернила на диплом ещё не высохли, и отвечает с ухмылочкой что они здесь, в приемном отделении, уколы не делают. Хорошее у него начало работы, если все так будут "принимать", то можете себе представить,что будет. Вот как то так я сходила в больницу. И где уколы делать даже не у кого спросить, потому что он сказал, что не знает. И это в больнице!!! Мне что у людей на улице спрашивать не делают ли они уколы?
Цитувати
 
 
+3 #1 Житель г.Лубны 15.01.2015 17:04
И больница прекрасная и персонал прекрасный, но вот поликлиника а как квадрат Малевича! Такого руководителя, как он уже давно пора в лучшем случае отправить на отдых! Первый этаж он судя по всему приватизировал. Ему бы даит волю, наверное и место под ночной бар предоставил за отдельную плату!!! Скоро этот первый этаж будет, как супермаркет. Где контролирующие органы? Под носом должностное лицо зарабатывает состояние, на лицо превышение должностных полномочий. Как то про между прочим в разговоре спрашивал у работников поликлиники, мол чего вы молчите, в ответ практически все говорили типа - попробуй сказать, что нибудь против него, моментально лишишся работы! Приведенная выше информация не выдуманная, при желании можете лично (естественно в тихарая) проверить расспросив у персонала поликлиники.
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

You are here: Охорона здоров’я Центральна лікарня

Наша адреса: вул. Ярослава Мудрого, 33, м. Лубни, Полтавська обл., Україна, 37500,  e-mail: mvk@lubnyrada.gov.ua